Spoločnosť Apple pred pár dňami predstavila iPhone SE 3. generácie, ktorý je na prvý pohľad pre mnohých tak trochu sklamaním. Zariadenie má síce výkonnejší procesor a podporu 5G sietí, no stále sa spolieha na zastaralý dizajn, ktorý má svoje korene ešte v roku 2014.

Prečítajte si tiež  Apple práve zabilo šance na ultra-lacný iPhone, ktorým by mohlo dobiť svet. Firma ho evidentne nepotrebuje

A nech už si myslíte o tomto zariadení skutočne čokoľvek, jedno je v podstate isté. Používatelia sa z neho budú môcť tešiť niekoľko dlhých rokov, pretože je v oblasti vnútorného hardvéru skutočne prepracovaný. Softvérová podpora minimálne do roku 2026 je teda prakticky istá.

Do veľkej miery tomu samozrejme pomáha samotný procesor A15 Bionic, ktorý je aj súčasťou posledného iPhonu 13. Tento čip je produkovaný za pomoci 5 nm výrobného procesu a Apple v ňom používa 6-jadrové CPU a 4-jadrové GPU.

Uvedená kombinácia urobí iPhone SE 3 až extrémne rýchlym pri akejkoľvek úlohe a takisto mú pridá niekoľko funkcií, ktoré sa týkajú fotoaparátu.

iPhone SE 3 má viac operačnej pamäte RAM 

Čo však operačná pamäť RAM? Ako iste viete, v prípade iPhonu a iOS to nie je rozhodujúci parameter (Apple sa ním dokonca ani nikde nechváli). Tieto zariadenia totiž fungujú úplne ináč ako ich konkurencia s Androidom.

Každopádne ale môžeme napísať, že novinka si mierne polepšila a v roku 2022 dostala 4 GB RAM. To je len tak mimochodom úplne rovnako, ako má aj základný iPhone 13 mini alebo väčší iPhone 13 so 6,1″ displejom. Až verzie „Pro“ prichádzajú s RAM-kou na úrovni 6 GB, no bežní používatelia si vystačia aj s 2/3 tejto kapacity.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 má lepšiu výdrž batérie než iPhone SE 2. Zázraky však nečakajte

Predošlý iPhone SE 2. generácie bol v tomto smere podstatne slabší a svojim zákazníkom ponúkal „len“ 3 GB RAM. Nakoľko sa však náročnosť operačných systémov neustále zvyšuje, jeden gigabajt k dobru sa určite hodí. Už teraz sme zvedaví na prvé reálne testy, ktoré nám prezradia viac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.