Spoločnosť Apple pred pár dňami predstavila iPhone SE 3. generácie, ktorý je na prvý pohľad pre mnohých tak trochu sklamaním. Zariadenie má síce výkonnejší procesor a podporu 5G sietí, no stále sa spolieha na zastaralý dizajn, ktorý má svoje korene ešte v roku 2014.

A nech už si myslíte o tomto zariadení skutočne čokoľvek, jedno je v podstate isté. Používatelia sa z neho budú môcť tešiť niekoľko dlhých rokov, pretože je v oblasti vnútorného hardvéru skutočne prepracovaný. Softvérová podpora minimálne do roku 2026 je teda prakticky istá.

- Reklama -

Do veľkej miery tomu samozrejme pomáha samotný procesor A15 Bionic, ktorý je aj súčasťou posledného iPhonu 13. Tento čip je produkovaný za pomoci 5 nm výrobného procesu a Apple v ňom používa 6-jadrové CPU a 4-jadrové GPU.

Uvedená kombinácia urobí iPhone SE 3 až extrémne rýchlym pri akejkoľvek úlohe a takisto mú pridá niekoľko funkcií, ktoré sa týkajú fotoaparátu.

iPhone SE 3 má viac operačnej pamäte RAM 

Čo však operačná pamäť RAM? Ako iste viete, v prípade iPhonu a iOS to nie je rozhodujúci parameter (Apple sa ním dokonca ani nikde nechváli). Tieto zariadenia totiž fungujú úplne ináč ako ich konkurencia s Androidom.

Každopádne ale môžeme napísať, že novinka si mierne polepšila a v roku 2022 dostala 4 GB RAM. To je len tak mimochodom úplne rovnako, ako má aj základný iPhone 13 mini alebo väčší iPhone 13 so 6,1″ displejom. Až verzie „Pro“ prichádzajú s RAM-kou na úrovni 6 GB, no bežní používatelia si vystačia aj s 2/3 tejto kapacity.

Predošlý iPhone SE 2. generácie bol v tomto smere podstatne slabší a svojim zákazníkom ponúkal „len“ 3 GB RAM. Nakoľko sa však náročnosť operačných systémov neustále zvyšuje, jeden gigabajt k dobru sa určite hodí. Už teraz sme zvedaví na prvé reálne testy, ktoré nám prezradia viac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.