Spoločnosť Apple sa rozhodla tento rok urobiť krok, ktorým zaiste potešila nejedného skalného fanúšika značky a zároveň fanúšika 4″ displejov, ktoré sme tu mali naposledy aktualizované v roku 2013, kedy prišiel na trh iPhone 5S a iPhone 5C. Tento rok prišiel model SE, ktorý je mixom iPhonu 5S a iPhonu 6S. Každopádne je to dobrý mix, pretože Apple zničila len konkurencia z vlastných radov. iPhone SE je o čosi rýchlejší ako iPhone 6S!

iPhone SE je rýchlejší ako iPhone 6S, je to teda najrýchlejší smartfón na svete!

iPhone SE je v súčasnosti centrom pozornosti. Nielen kvôli jeho fantastickej cene, pre ktorú si ho môže dovoliť podstatne väčšia klientela ako vlajkové lode 6S a 6S Plus, ale aj pre svoj výkon, ktorý z neho robí najrýchlejší smartfón súčasnosti. Doteraz tento prestížny titul držal iPhone 6S, ktorý v rýchlostnom teste nedokázal poraziť ani Samusng Galaxy S7 Edge. Tentokrát ale Apple porazilo samo seba.

- Reklama -

iPhone SE je totiž zhruba rovnako výkonný ako iPhone 6S. Nasvedčuje tomu aj rovnaké HW, ktoré pracuje v obidvoch zariadeniach. Menší iPhone má ale v tomto smere jasnú výhodu. Jeho displej a rozlíšenie je totižto nižšie ako pri väčšom bračekovi, a tak sa celkom logicky procesor o čosi menej namáha, vďaka čomu je rýchlejší ako iPhone 6S.

Nemysli si ale, že ide o nejaké zásadné rozdiely. V celom videu, ktoré nájdeš pod týmto článkom totižto vyhrával len o pár stotiniek sekundy aj keď sem tam prehral. Dokonca sa aj rýchlejšie naštartoval, vďaka čomu je u nás jasným víťazom. Musíme však poznamenať, že pokiaľ sa rozhoduješ práve medzi týmyto zariadeniami a nevieš, ktorý si vybrať, určite sa nepozeraj na rýchlosť, tie rozdiely sú tak drobné, že sa často krát nedajú pozorovať volným okom a nie to ešte v praxi.

iPhone SE - svetapple.sk

V praxi by si si s vysokou pravdepodobnosťou ani len nevšimol, že jeden je rýchlejší ako druhý. Kupuj teda srdcom a rozumom, ktorý by ti mal naznačiť, čo ti viac vyhovuje. Je to menší a pohodlnejší displej zabalený v kompaktnom a starom známom balení iPhonu 5S alebo je to radšej väčší iPhone 6S s väčším displejom a zaoblenými hranami?

Nakoniec máš ešte jednu možnosť, ktorá je v masívnom zástupe aj u nás v redakcií. Je to iPhone 6S Plus. Ten používam aj ja, šéfredaktor a spoluzakladateľ webu a neviem si ho vynachváliť. Z vlastných skúseností ale viem, že jeho veľkosť už môže byť extrém a treba si veľmi dobre rozmyslieť, či väčší displej nebude človeku prekážať v používaní!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.