Čína je najobývanejšia krajina na svete a žije tu vyše 1 miliarda ľudí. Hoci tu poväčšine prevláda chudoba, je to neuveriteľne veľký biznis aj pre také “drahé” spoločnosti ako je napríklad aj Apple. Spoločnosť pritom len pred pár dňami predstavila úplne nový iPhone SE. Telefón s fantastickou cenovkou a hardvérom iPhonu 6S potešil aj tamojší trh. Zariadenie má po spustení predobjednávok fantastický úspech, objednali si ho tu už 3 000 000 ľudí!

iPhone SE má obrovský úspech v Číne !

To, že Apple predstavuje fenomenálne produkty potvrdzuje prakticky každý jeden z produktov, ktorý predstaví. Ešte sa nestalo, že by bolo nejaké zariadenie vyslovene neúspešné, aj keď chybné kroky tu už boli, viď. iPhone 5C. Každopádne na toto zabudnime. Apple nám predstavilo iPhone SE, čo je vlastne iPhone 5S s hardvérom iPhonu 6S.

- Reklama -

Toto zariadenie vyzerá popravde fantasticky a fantastická je aj jeho cenovka, ktorá sa v USA kolíše na čiastke $399 za základnú 16GB verziu. Apple ale telefón začalo predávať aj v Číne, čo je pre spoločnosť určite minimálne rovnako dôležitý trh ako samotné USA. A práve v Číne novinka zaznamenala obrovský úspech! Nové správy od CNBC totižto tvrdia, že iPhone SE predobjednalo v tejto krajine už 3,4 milióna budúcich zákazníkov!

iphone_se_large

Dokonca sa podarilo získať aj presnejšie čísla. Najviac ľudia preobjednávali zlatú farbu, konkrétne si predobjednali 1,3 milióna kusov. Druhou najobľúbenejšou variantou potom bola celkom prekvapivo Rose Gold. Tú si predobjednalo až 1,2 milióna zákazníkov. Zvyšok potom patril Silver a Space-Gray. Predpokladáme ale, že práve Silver varianta bola objednávaná v najmenšom množstve.

Číňania si teda očividne novinku zamilovali takmer okamžite bez toho, aby ju vôbec držali v ruke. Na stranu druhú ale netreba zabudnúť ani na to, že ide o iPhone, ktorý sa oplatí zakúpiť asi najviac zo všetkých, ktoré kedy boli predstavené.

Áno, možno neponúka úplne nový dizajn a zopár drobností, ktoré má iPhone 6S. V praxi má ale úplne rovnaký výkon, fotoaparát a fantastickú cenovku. Znamená to teda, že už po predstavení bol odsúdený na obrovský úspech.

iPhone-SE-slashgear-FB

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here