Pokiaľ si spomenieme na nie zas až tak dávnu minulosť, iPhone a vlastne celé Apple malo problémy so silným tlakom zo strany médií kvôli slabej odolnosti tela iPhonu 6 Plus. To bolo doslova mäkké a niektorým používateľom sa ho dokonca podarilo zohnúť vo vrecku. To bol skutočný problém a Apple si už na to pri modeli 6S dalo pozor. Vyrobilo ho z tvrdšieho materiálu, z hliníka 7000, ktorý sa používa v leteckom priemysle. Na čo ale myslelo pri iPhone 6S asi nemyslelo pri iPhone SE. Ten sa ohol!

iPhone SE neprešiel bend testom, ohol sa presne tam, kde iPhone 6 Plus!

Popravde sme nečakali, že sa bude dať iPhone SE len tak ohnúť. Telefón je totižto podstatne menší a telo je podstatne hrubšie ako pri iPhone 6 či 6 Plus. Je teda omnoho menej náchylné na ohnutie. Každopádne, nie všetko čo si myslíme sa musí napokon aj potvrdiť a to sa pekne ukázalo pri tomto teste. Telefón silnejší tlak nevydržal a rukám podľahol presne na tom istom mieste, na ktorom rovnakému testu podľahol aj iPhone 6 Plus skoro pred dvoma rokmi.

- Reklama -

Popravde, mal som iPhone 6 Plus celý rok, v súčasnosti už vlastním nástupcu, no a za ten rok sa mi ho nepodarilo ohnúť ani len o milimeter. Hoci som sa snažil aby sa neohol, nemôžem povedať, že som ho úplne šetril a bolo veľa príležitostí, pri ktorých mohol ohnutiu podľahnúť. To sa ale napokon nestalo a ak je človek normálny a dáva si pozor, nestane sa to ani jemu.

iPhone SE - svetapple.sk

Pred iPhonom 6 Plus som ale používal iPhone 5S, ktorý je vlastne po stránke konštrukcie asi úplne rovnaký ako iPhone SE. Znamená to teda, že jeho pri silnejšom tlaku a troche snahy tak isto možné ohnúť. Každopádne, telefón som skoro vždy vďaka menším rozmerom nosil v zadnom vrecku a často som na ňom napríklad sedel a podobne. Za celý rok sa mi ho nepodarilo taktiež ohnúť a takéto používanie na ňom nenechalo následky.

Znamená to teda, že iPhone SE ohneš možno v rukách, no vo vrecku je to silne nepravdepodobné. Samozrejme všetko je možné a pokiaľ ti možno situácia nebude úplne priať, môže dojsť aj v tvojom prípade k ohnutiu. Netreba sa ale toho báť a určite to netreba brať ako negatívum aj keď nás celkom prekvapuje, že si práve na toto v spoločnosti nedali pozor a iPhone SE tiež nevyrobili z leteckého duralu.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.