iPhone je najpopulárnejší smartfón súčasnosti. Nech si hovorí kto chce, čo chce, v dnešnej dobe ho vidíme na každom jednom rohu a doba, kedy ho vlastniť bola skôr vzácnosť je dávno preč. Dnes je to úplne bežné a milióny ľudí si bez neho nevedia predstaviť ani jeden všedný deň. Lenže tu prichádza prvý problém. iPhone ani zďaleka nevydrží celý deň a treba ho dobíjať. Ako je na tom teda najnovšie predstavený model SE? Budeš asi prekvapený ale podstatne lepšie ako model 5S či dokonca väčší 6S!

iPhone SE prichádza aj s fantastickou výdržou batérie

iPhone SE nezaujme ani zďaleka svojim výkonom, ktorý už všetci dobre dlhé roky poznáme. On totiž zaujme niečim celkom iným a tým niečim celkom iným je neuveriteľne dobrý výkon, ktorý pochádza z iPhonu 6S.

- Reklama -

Okrem Apple A9 procesora a M9 koprocesora tu nájdeme aj napríklad rovnaký fotoaparát. Na toto všetko ale je potrebná ešte jedna vec, tou je batéria a ako ukázal najnovší test, v novom iPhone je skutočne dobrá batéria!

Na svete je už totiž prvý test od The Wall Street Journal (WSJ), kde už majú novinku v redakcii. Ako sa ukázalo, tak v porovnaní s bývalým bratčekom, ktorý dodal dizajn je nárast skutočne obrovský, kým iPhone 5S vydrží v istom teste len niečo okolo 7 hodín a 15 minút, novší model vydrží až o 2 a trištvrte hodiny dlhšie, čo znamená, že 10 hodín. Ako je ale na tom, model 6S, ktorý dodal iPhonu 5S “vnútornosti”?

iPhone SE - svetapple.sk

Možno budeš prekvapený, ale tiež sa nemá čím chváliť. Jeho výdrž je síce o čosi vyššia ako pri iPhone 5S, no nie je to zas žiaden rozdiel a povedzme si na rovinu, ani žiadna sláva. Prečo? Pri rovnakom teste sa baterka vybila po 7 hodinách a 45 minútach. To znamená, že iPhone SE vydrží približne o 25% dlhšie ako oba jeho “darcovské modely”.

Len tak mimochodom, to, že by mal menší iPhone SE vydržať viac ako iPhone 6S naznačilo aj samotné Apple. Na svojich stránkach uvádza informácie, ktoré hovoria, že iPhone SE má lepšiu výdrž ako iPhone 6S.

Presnejšie hodnoty sme ale zistili až v teste od WSJ, keďže tomu, čo udáva Apple sa v takomto prípade nedá príliš veriť. Každopádne, s výdržou to je fakt dobrá práca, dúfame, že sa “drobec” čoskoro dostane aj k nám!

iPhone SE - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.