Nevieme prečo, ale medzi prvé testy noviniek nepatria len testy rýchlosti alebo porovnávacie testy oproti predošlým generáciám či iným modelom, napríklad tým konkurenčným. Patria k nim aj testy odolnosti ako napríklad testy voči poškriabaniu displeja či zadnej časti zariadenia alebo testy odolnosti voči pádu na rôzne povrchy z rôznej výšky. Jeden z takýchto “drop-testov” si môžeš pozrieť už dnes na videu.

iPhone SE v teste odolnosti! Ako obstál?

Nový test nám ukazuje to, čo všetko znesie nový 4″ iPhone SE potom ako padne na zem. Samozrejme, poväčšine je to sled udalosti, ktoré znamenajú rozbitý displej. Je to rýchlosť pádu, povrch na ktorý iPhone dopadá a tiež rôzne iné faktory, ktoré môžu ovplyvniť to, či to telefón nakoniec vydrží alebo nie. Každopádne takýto test určite nie je na škodu a dokáže nám urobiť aspoň akú takú predstavu o tom, či treba SE nosiť v kryte alebo sa to oplatí risknúť.

Skvelé je, že autor videa zobral ešte jeden iPhone a zabalil ho do originálneho krytu od Apple. Výsledkom teda je, že okrem všetkých testov, ktoré ukazovali to, ako iPhone SE padá na zem môžeš vidieť aj testy, kde padá na zem telefón zabalený v kryte. To či už si odporca alebo kryty podporuješ je asi na tebe. Faktom ale zostáva, že telefón s krytom predsa len vydržal viac ako ten bez neho.

iPhone SE - svetapple.sk

Jediná škoda je to, že autora videa nenapadlo iPhone SE podrobiť aj testu odolnosti voči ohnutiu. Práve vďaka nemu by sme mohli zistiť či Apple použilo letecký dural, teda hliník s označením 7000 alebo len klasický hliník rovnako ako pri iPhone 5S či iPhone 6. Každopádne ale netreba zabúdať ani na to, že hoci sa sem tam nejaký ohnutý iPhone 5 či 5S našiel, bolo to len veľmi málo zariadení.

Naopak pri iPhone 6 bolo ohnutých zariadení podstatne viac. Bolo to najmä kvôli jeho tenkému telu a väčším rozmerom. iPhone SE je ale podstatne hrbuší a rozmery sú menšie. Preto je celkom logické, že sa bude ohýbať omnoho ťažšie. Takýto test teda možno naozaj nemal zmysel.

 

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here