Začiatkom apríla začali celosvetové predaje iPhonu SE, a ako to už vo svete býva po takmer troch týždňoch prichádzajú prvé rýchlostné testy tohto zariadenia. iPhone SE je viacmenej fantasticky vybaveným produktom a konkurencia bude mať čo robiť, aby dobehla štandard a latku, ktorú Apple týmto produktom za túto cenu stanovilo. V najnovších testoch poráža aj najsilnejšiu konkurenciu od Samsungu. Ten kto kúpi neoľutuje! 

iPhone SE zničil Galaxy S7

iPhone SE možno vyzerá na prvý pohľad nenápadne a niekomu sa môže zdať, že je to vlastne to isté, čo iPhone 5S, no pravda je taká, že tieto dva produkty zdieľajú len konštrukciu a dizajn. Vo vnútri je novinka úplne iná a všetko sa posunulo o miľu vpred. Zastaralý procesor Apple A7 a koprocesor Apple M7 nahradili novšie modely s číslicou 9, ktoré nájdeme aj v iPhone 6S.

- Reklama -

Takisto tu nájdeme aj iné veci, ako napríklad fotoaparát, ten je v tomto prípade taktiež kvalitnejší ako v modeli 5S a ide presne o ten čip, ktorý nájdeme aj v iPhone 6S. Znamená to teda, že iPhone SE je v podstate takým dostupnejším iPhonom 6S, len s tým rozdielom, že má pravdepodobne ešte vyšší výkon, pretože má menší displej a tak sa procesor celkom logicky musí len o čosi menej namáhať.

iPhone SE - svetapple.sk

Pokiaľ sa pozrieme na Samsung Galaxy S7 či LG G5, ktorý sa v teste vyskytol taktiež, zistíme, že sú to jasní favoriti a na papieroch proti ním iPhone nemá absolútne žiadnu šancu. Pravda je ale taká, že Apple vie robiť s optimalizáciou doslova zázraky a to, čo sa zdá ako nemožné, môže byť zrazu realitou, no a presne tak je tomu aj v tomto prípade. iPhone SE zvládol tento test najrýchlejšie zo všetkých a to bez absolútneho zaváhania.

Spomedzi trojice je nie len najrýchlejší, ale aj najlacnejší. Kto by to bol kedy povedal, že práve Apple bude v niečom najlacnejšie, ale pokiaľ chcelo ponúknuť dobrý a rýchly telefón, očividne nemalo na výber. iPhone SE je teda dosť možno najrýchlejším smartfónom na svete. Viac ti prezradí ďalší článok, v ktorom bol porovnaný iPhone SE a iPhone 6S.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.