Už sme písali o tom, že iPhone 6S a iPhone 6S Plus dokázal až neuveriteľnú hodinu plávať v miske s vodou a ani jednému modelu sa nič nestalo. Rovnako sme písali aj o tom, že chlórová voda zničila iPhone do dvoch minút. Otázne je teda to, či iPhone skutočne dokáže odolávať vode tým, že sa do jeho tela nedostane, alebo mu nevadí minimum vody vo vnútri tela, ktorá je čistá, ale nie chlórovaná. iFixit sa to spolu s 9to5mac.com rozhodol vyskúšať a dospel k veľmi znepokojivému výsledku.

Dosť vody je aj dnu

Aj napriek tomu, že iPhone 6S ponúka jemné tesnenie po stranách, v skutočnosti sa pomerne veľké množstvo vody dostalo aj do zariadenia. Je síce pravda, že je to podstatne lepšie ako pri predošlých modeloch a nenájdeme tu prakticky žiadnu “mláčku” ale len početné kvapky, no predsalen je ich v ňom dosť. iPhone bol vo vode ponorený presne 2 minúty a následne bol rozobratý. Je možné, že Apple použil špeciálny povlak, ktorý sa aplikuje postrekom a dokáže ochrániť elektrické obvody pred malým množstvom čistej vody. Napríklad taký chlór už nezastaví a taktiež mu vadí aj keď je vody veľa.

- Reklama -

Znamená to teda, že sa s iPhonom 6S určite neodporúčame sprchovať a taktiež nie s ním plávať poprípade vykonávať iné vodné športy. Mohli by sme to brať ako zvýšenú bezpečnosť proti mokrým rukám či dažďu. Je ale pravda, že toto malé tesnenie môže zachrániť naše zariadenie, napríklad pokiaľ skočíme do bazéna, no máme ho vo vrecku a do niekoľkých sekúnd bazén opustíme. Aj to je však už iba o šťastí.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here