Na svete denne vznikajú koncepty najrôznejších zariadení. Obľúbené sú práve tie týkajúce sa iPhonu od spoločnosti Apple. Dnes vám ukážeme jeden, ktorý je mimoriadne zaujímavý. Nás teda svojim kreatívnym spracovaním dostal. Toto je iPhone Slide Pro.

iPhone Slide Pro – koncept, ktorý nás skutočne dostal!

Pokiaľ máte chuť na jeden fantastický a vizuálne veľmi dobre prepracovaný futuristický koncept iPhonu, ste na správnom mieste. Zdeiľal ho na svojom Twitter účte populárny leaker, Ben Geskin. Koncept sa nazýva ako iPhone Slide Pro a ukazuje zariadenie z budúcnosti, ktoré by bolo veľmi zaujímavé.

- Reklama -

Pokiaľ by sme to mali v jednoduchosti vysvetliť, tak v tomto prípade sa nesnažil ísť autor tou istou cestou ako aj všetci. To je správne. Nesie sa to v myšlienkach spoločnosti Apple.

iPhone Slide Pro koncept
Šlo by o niečo medzi iPhonom a iPadom – svetapple.sk

Zariadenie teda nemá ohybný displej, o ktorý sa pokúša konkurencia iPhonu. Zariadenie má dva displeje s tým, že jeden sa vysúva spod toho druhého. Nech to znie akokoľvek zvláštne na videu to vyzerá super.

Trochu nám to pripomína staršie ešte tlačítkové smartfóny, ktoré boli na trhu pred prvým iPhonom. Práve im sa podobným spôsobom vysúvala klávesnica v prípade, že ste na nich chceli niečo napísať.

Tu však druhý displej neslúži len ako klávesnica. Umožňuje mať po ruke prakticky funkcie druhého telefónu. Ak niekedy potrebujete robiť dve veci naraz iPhone Slide Pro by vám s tým mohol pomôcť.

iPhone Slide Pro koncept
iPhone by sme používali úplne iným spôsobom – svetapple.sk

Fotoaparát na vysúvanie

Jeden z detailov, ktoré si môžete všimnúť je aj fotoaparát, ktorý nie je zabudovaný v zadnom tele tak ako dnes. Nájdeme ho až potom ako vysunieme druhý displej. Šošovky sú potom tri na zadnej strane a dve na prednej strane. Možno sa vám zdá toto riešenie ako uletené, no podľa nás nie je až také zlé.

iPhone by vďaka nemu získal pomerne jednoduchý dizajn bez rušivých elementov na zadnej strane. Hlavne však by sa používatelia zbavili večne „zacapkaných“ fotoaparátov.

iPhone Slide Pro koncept
iPhone Slide Pro – koncept, ktorý nás skutočne dostal! – svetapple.sk

Okrem toho treba spomenúť aj bezpečnosť. Zafírové sklíčko by malo oveľa menšiu šancu na to, že by sa poškriabalo alebo rozbilo. Za kreativitu má teda autor 100/100 bodov. A kto to vlastne je?

Hoci video zdieľal Ben Geskin na Twitteri, skutočným autorom nie je. Podľa všetkého ním je používateľ na Instagrame, ktorého poznáme pod menom „bat.not.bad“ a pochádza z New Yorku.

Ako sa vám páči táto práca? Brali by ste takýto telefón alebo by bolo ovládanie moc komplikované?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.