Koncepty od komunity používateľov bývajú veľmi zaujímavé. Dnes tu máme jeden, ktorý sa drží niektorých doposiaľ uniknutých informácii o budúcom zariadení. Toto je iPhone 12 koncept so 4 fotoaparátmi na zadnej strane a menším výrezom na prednej strane.

iPhone 12 koncept so 4 fotoaparátmi na zadnej strane

O najnovšie video sa postaral YouTube kanál ConceptsiPhone. Táto stránka pravidelne zdieľa vizualizácie od používateľov. Tá posledná si zobrala príklad z posledných uniknutých informácii. Aj keď iba z niektorých. Nie všetko sa ale na záver musí naplniť na 100% však?

- Reklama -

Sú to samozrejme 4 fotoaparáty na zadnej strane. Aj keď nevieme to, či ich iPhone 12 naozaj ponúkne, vieme, že bude schopný skenovať svoje okolie v 3D. Na to bude slúžiť senzor podobný fotoaparátu, ktorý by sa takýmto spôsobom dal zakomponovať do zadného „štvorčeka“.

Ťažko povedať, či by to už nebolo moc. Na druhej strane je toto rozloženie o čosi rovnomernejšie ako v iPhone 11 Pro. Už iba kvôli tomu mu fandíme. Každopádne koncept aj tak nespĺňa niektoré špecifikácie iPhonu 12, ktoré už unikli na internet.

V prvom rade je to dizajn. Hrany zariadenia už nebudú zaoblené ale majú byť ostré. Pripomínať by to malo iPhone 4 z roku 2010. Tak isto sa udejú zmeny aj na prednej strane. Edge-to-edge displej nebude mať v obrazovke žiaden výrez. Všetky technológie by sa mali zmestiť do rámiku okolo neho.

Na koncepte môžeme vidieť, že telefón výrez stále má. V tomto prípade je ale celkovo menší. Inými slovami budeme mať z pozerania sa na displej čistý a nerušený zážitok. Človek si na technológiu rýchlo zvykne. Pozerať sa na displej bez neho je ale už niečo iné.

Navyše rámiky zariadenia sú o dosť „chudšie“ ako na súčasnej generácii iPhonu. Pozrite si krátke minútové video a sami povedzte či sa vám páči alebo nie.

Vaše názory nám môžete samozrejme písať klasicky do komentárov. Budeme radi, keď pod článkom nájdeme aj vašu reakciu…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.