Pokiaľ si majiteľom najnovšieho iPhonu 6, poprípade staršieho modelu, určite si sa už neraz stretol s niekym, kto sa ťa pokúšal presvedčiť o tom, že telefón sa svojou podstatou úplne zmenil a  zostal len predraženou hračkou s nakúsnutým jabĺčkom na zadnej strane. Ľudia jednoducho tvrdia, že iPhone sa zmenil a je to pravda, súhlasíme s nimi na 100%!

iPhone sa od základu zmenil

Vzhľadom na to, že som bol majiteľom takmer každej generácie iPhonu, modelom 2G počnúc a súčasným 6 Plus končiac, viem celkom presne zhodnotiť to, čo sa za tie roky so smartfónom od spoločnosti Apple stihlo udiať. Celkové tvary a známe črty ostali nezmenené už 8 rokov, no iPhone je svojim spôsobom úplne iný. Od zázraku, ktorý bol predstavený v roku 2007 a dnes by už zrejme vyzeral len ako lowcostový záložný Samsung, skrytý niekde v spodnom šuplíku tvojho stola, sa do iPhonu stihlo napchať neuveriteľne veľa technológií čím tento smartfón celkom zmenil svoje poslanie.

Dostaňme sa k veci

Dosť bolo chodenia okolo horúcej kaše, poďme rovno k veci. Základnou pointou prvého iPhonu, ktorý predstavil v roku 2007 sám Steve Jobs, bolo skĺbenie Safari, telefonovania, no a samozrejme iPodu v jednom zariadení s dotykovým displejom. Vtedy svoje poslanie splnil naozaj naplno a navyše svetu ukázal, ako majú vyzerať smartfóny budúcnosti. Avšak ako plynul čas, do iPhonu sa dostal aj podstatne kvalitnejší fotoaparát (vo verzii 6 Plus dokonca s optickou stabilizáciou videa) a okrem iného sme sa tu mohli v posledných rokoch stretnúť napríklad aj s meraním telesných funkcií.

iPhone už jednoducho nie je o Safari, telefonovaní a iPode. Určite by sa dala vymyslieť podobná definícia, no podľa všetkého by bola naozaj dlhá. iPhone je proste záložná stanica, ktorú nosíme v našich vreckách a dokážeme ňou robiť  veci, na ktoré by sme v minulosti potrebovali omnoho viac zariadení. Navyše sa do jednotlivých funkcií premietla jednoduchosť, typická pre spoločnosť Apple, vďaka čomu je pracovať na tomto zariadením naozaj radosť! Je už vlastne jedno, či ide o strihanie videa, poprípade písanie článkov na www.svetapple.sk. S iPhonom sa dá robiť úplne všetko.

A záver?

Na záver by som chcel napísať asi len toľko, že pokiaľ bude niekto najbližšie tvrdiť, že iPhone už nie je to čo  býval, pokojne odpovedajte kladne. iPhone sa naozaj zmenil ale určite nie k horšiemu.

Prečítajte si tiež  Apple získalo patent na skladacie zariadenie. Dočkáme sa takéhoto iPhonu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.