Apple sa vo veľkom pripravuje na svoju každoročnú konferenciu WWDC pre vývojárov, ktorá odštartuje už o necelé dva týždne. Tento podujatie je významným míľnikom pre vývojárov a technologických nadšencov, ktorí sa môžu tešiť na odhalenie nových operačných systémov pre jablkové zariadenia.

Tento rok by sme sa mali dočkať revolúcie, ktorú analytici prirovnávajú k predstaveniu prvého iPhonu. Počas otváracieho dňa, kedy prebehne očakávaná hlavná Keynote sa dočkáme predstavenia najnovších softvérových aktualizáciách vrátane iOS 18, iPadOS 18, macOS 15, watchOS 11 a visionOS 2.

Prakticky každý z menovaných updatov by mal priniesť nejaké prvky generatívnej umelej inteligencie, ktorá bude fungovať priamo na zariadení. Apple týmto spôsobom dobehne svojich konkurentov ako Google, Microsoft, OpenAI či Baidu. S niektorými z nich môže dokonca aj spolupracovať.

Apple už čoskoro odhalí svoje revolučné plány v oblasti AI

V súlade s nedávnymi trendmi bude osobná účasť na WWDC obmedzená len na pozvaných novinárov a vývojárov, ktorí boli vybraní spoločnosťou Apple.

Po Keynote prejave sa uskutoční konferencia Platforms State of the Union, ktorá poskytne hlbší pohľad na nové technológie a funkcie, a bude tiež dostupná naživo.

Apple sa zaviazal poskytnúť vývojárom príležitosť spolupracovať s ich expertmi počas celého týždňa, aby mohli efektívne implementovať nové funkcie do svojich aplikácií.

Navyše, každý deň budú zverejňované videá z relácií, čím chce Apple udržať prúd informácií a vzdelávania počas celého eventu.

Tohtoročná WWDC bude mať silný dôraz na umelú inteligenciu, s očakávaním, že Apple predstaví rad nových funkcií zameraných na AI vo svojich softvérových platformách. Je teda nepravdepodobné, že by sa počas konferencie objavili aj nové zariadenia.

Apple je však známy svojimi prekvapeniami na poslednú chvíľu a preto uvidíme, s čím všetkým nás ohromí. Nechajme sa prekvapiť. Dôležité je si zapamätať, že hlavný event odštartuje 10. júna o 10:00 miestneho času a teda o 19:00 hodine nášho času. Určite vám to ešte pripomenieme, aby ste si to nenechali ujsť.

Prečítajte si tiež  Týchto 10 AI funkcií prinesie iOS 18. Pozrite si zhrnutie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -