iPhone ako fotografický nástroj? V roku 2007 možno nie, vtedy tu bol fotoaparát len preto, aby tu nejaký bol. Posledné roky je ale kvalita toho, čo dokáže toto mobilné zariadenie odfotiť stále vyššia a vyššia a my sa tomu ani nečudujeme. Vývoj fotografie zaznamenal za posledné roky obrovský nárast a iPhone sa dnes nehanbia ako príručný nástroj na tvorenie svojho umenia so sebou nosiť aj absolútni profesionáli. Ako si telefón poradí v teste s tým najlepším na trhu? 

Zaujímavý test

Na internete sa objavil veľmi zaujímavý test, ktorý nám ukazuje to, ako fotia profesionálne fotoaparáty vedľa neprofesionálneho iPhonu 7. Musíme povedať, že kvalita snímkov bola veľmi vysoká vo všetkých prípadoch. Telefón sa dokázal aspoň ako tak vyrovnať kvalite tých najlepších aj keď pravda, že spolu s Phantexom skončil na poslednom mieste.

- Reklama -

Celý test prebiehal podľa postupnosti, kedy chlapci zobrali niekoľko značkových fotoaparátov, nastavili v nich režim fotenia do JPEG formátu, v ktorom fotia skoro všetci amatéri a následne urobili fotku. Samozrejme fotku urobili aj s jediným smartfónom v teste, teda s iPhonom.

Následne pokračovali vytlačením snímok v najväčšej možnej kvalite na veľký formát a tieto fotky boli porovnávané medzi sebou profesionálmi. iPhone samozrejme v konkurencii fotografickej špičky nemohol vyhrať.

Na druhú stranu ale ľudia tento nástroj do tohto testu zakomponovali a nie len tak pre nič za nič. Kvalita možno nie je rovnaká, ale určite je veľmi vysoká, a to je v tomto prípade dôležité. iPhone je ideálny ako doplnok pre fotografa, ktorý chce spraviť snímok, no nepotrebuje od neho najvyššiu možnú kvalitu.

Tak či onak, dokáže poskytnúť naozaj dobré podmienky pre naozaj dobrú fotku. Každý amatér, ktorý ešte nemá zrkadlovku, no nejakým spôsobom sa mu v rukách ocitol najnovší jablkový počin, môže toto zariadenie využiť na to, aby začal fotiť. Nie je predsa nič jednoduchšie, ako to raz vyskúšať, potom už len človek pokračuje a zdokonaľuje sa!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.