Možno by ste ani neboli povedali, no skutočne už prešiel skoro rok od chvíle, kedy Apple oznámilo, že zrušilo vývoj AirPower. Produkt bol predstavený ešte v roku 2017, avšak napokon nebol nikdy dokončený. V Cupertine to však evidentne úplne nevzdali. Napokon sa možno našla technológia, ktorá dokáže bezdrôtovú nabíjačku dostať do predaja!

Apple začalo pracovať na AirPower. Vyjde to na druhý pokus?

O najnovší únik sa dnes postaral známy YouTuber Jon Prosser, ktorý na základe svojich dobre informovaných zdrojov prezradil, že Apple začalo opäť pracovať na nabíjačke AirPower. Jej vývoj sa skončil po dlhej dobe, minulý rok. Hoci znie táto správa mimoriadne pozitívne, nemusí to nutne znamenať, že to tentokrát Applu vyjde a AirPower bude masovo vyrábaný. Určite už nikto z kompetentných nebude riskovať podobné fiasko, akého svedkami sme boli v minulosti.

Podľa youtubera sa aktuálne v Apple Parku pracuje na nabíjacích cievkach, ktoré by mohli účinnejším spôsobom regulovať teplo. Inžinieri majú v rukách aj nové technológie. Za tú dobu sa v tomto segmetne pomerne veľa zmenilo. Podľa všetkého dnes prebieha proces prototypovania.

Apple možno pokračuje vo vývoji AirPower. Vyjde to na druhý pokus? - svetapple.sk
Apple začalo pracovať na AirPower – svetapple.sk

Spoločnosť Apple pri oznámení fiaska v roku 2019 prezradila, že hoci bol produkt v podstate hotový, nedokázal spĺňať vysoké štandardy, ktoré boli na začiatku stanovené. Neskoršie informácie prezradili, že inžinieri mali problémy práve so správou tepla a taktiež rušením nabíjania.

Uvidíme, ako sa bude táto informácia vyvíjať naďalej. Pokiaľ by Apple začalo pracovať na AirPower, bola by to skvelá správa. Tento produkt mal vedieť dopĺňať batériu bezdrôtovo pre hodinky Apple Watch, iPhone a zároveň aj AirPods súčasne. Škoda, že to nevyšlo. Nádej však umiera posledná…

Prečítajte si tiež  Spotify sľubuje túto funkciu už roky. Na Slovensku však ešte stále nie je dostupná
Môže ťa zaujímať
- Reklama -