Dneska sme ti už dva testy, ktoré sa týkajú iPhonu priniesli a čuduj sa svete, prichádza ďalší. Tento krát sa ale nebude testovať to, čo telefóny znesú ale to, čo telefóny dokážu. Inými slovami, oba smartfóny majú fantastické fotoaparáty, za ktoré sa nemusí hanbiť naozaj ani jeden z výrobcov. Jeden ale predsalen fotí o čosi lepšie ako ten druhý a to znamená, že je v tomto smere lepší. Ktorý to teda je? 

iPhone vs. Samsung, kto fotí lepšie?

Asi ťa nemá zmysel príliš dlho naťahovať s tým, ktorý z týchto dvoch veľkých rivalov fotí lepšie ale predsa len ešte k celému článku krátky úvod. Asi aj ty patríš medzi tých, ktorí po skúseností s iPhonom na fotoaparát v smartfóne nedajú dopustiť a vytváranie krásnych záberov je činnosť, ktorú na svojom iPhone robíš veľmi rád.

Najmä za výborných svetelných a iných podmienok. Je jednoducho neuveriteľné čo tento produkt dokáže a tiež to, akým rýchlim tempom ide celá technológia dopredu.

O tom, ako ide technológia rýchlo dopredu nás však tentokrát presvedčil najmä Samsung. Ten fotí o čosi lepšie ako iPhone. Povedzme si to na rovinu, hoci milujeme Apple a tiež je tento magazín venovaný práve tejto značke, musíme to uznať.

Samsung za pol roka náskoku od predstavenia iPhonu 6S dokázal vyrobiť zariadenie s fotoaparátom, ktorý má kvalitu úplne niekde inde. Na tomto teste je krásne vidno, aký je v technologickom svete 6 mesiacov dlhý čas.

iPhone 6S - svetapple.sk

Všetko od dynamického rozsahu farieb, kvality detailov fotografií až po fotenia za zhoršených svetelných podmienok má Samsung lepšie. Konečný verdikt teda je, že Samsung vyhral na plnej čiare hoci iPhone určite fotkami neurazí práve naopak, dokáže príjemne prekvapiť.

Ak si ale fotograf a ide ti len o tento parameter, určite porozmýšľaj, či pre teba juhokórejský Samsung nebude lepšia voľba ako americký iPhone, aj keď v tomto prípade môže zohrávať dôležitú rolu pri rozhodovaní viacero aspektov ako napríklad iOS vs. Android a podobne.

Každopádne to, že Samsung posunul latku opäť vyššie nie je vôbec zlé. Je to len dobré, pretože Apple bude musieť túto latku s príchodom iPhonu 7 prekonať a prekoná ju jedine kvalitnejším fotoaparátom. Dúfajme teda, že sa to naozaj podarí a fotky zo 7. generácie iPhonu budú minimálne tak dobré ako snímky z modelu Galaxy S7.

To sa ale dozvieme až za 6 mesiacov – to je práve tá doba, počas, ktorej majú chalani v Samsungu taktickú výhodu ako si načerpať nových zákazníkov. Uvidíme teda, aký bude o Galaxy S7 skutočný záujem!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here