Názov nového iPhonu je stále pomerne neznámy. Do predstavenia ho síce budeme ešte volať ako iPhone 8 avšak po Keynote by sme sa mohli dočkať nového oficiálneho názvu, ktorý už nebude číselný. Špekulácie sú naozaj rôzne a postupne sa hromadia. Skutočný názov nám ale možno predstavil istý Čínsky výrobca obalov pre toto zariadenie. Podľa všetkého by sa novinka mala nazývať ako iPhone X Edition. Dávalo by to zmysel? Ale samozrejme, aj keď po prvý krát!

iPhone X Edition

Názov nového iPhonu pravdepodobne nebude „8“ ale nazývať ho budeme trošku ináč. Dôvod je asi ten, že po jeho boku prídu aj modely 7S a 7S Plus a tak by moc nedávalo zmysel, keby boli predstavené zarovno s novým iPhonom 8. Narušenie výrobného cyklu si neželá nikto a používateľov by to mohlo mierne zmiasť. Všetko musí byť nad svetlo jasné a jednoduché. Čínsky výrobca obalov pre iPhone prišiel s názvom iPhone X Edition. Znamenalo by to, že by jubilejný model predstavený k 10. výročiu od predstavenie prvej generácie mal svoj oficiálny názov? To sa dozvieme až 12. septembra na utorkovej Keynote. Tak či onak X je v rímskych čísliciach 10, to vie aj malé dieťa na základnej škole. „Edition“ by mohlo pridať celému produktu určitý luxus.

- Reklama -

Nešlo by len o to, že ide o istý druh „limitovanej edície“. Spomeňme si napríklad na Apple Watch Edition. Hodinky mali takýto názov pri prísne luxusnej verzií vyhotovenej zo žltého alebo ružového zlata. Nehovoríme, že takéto materiály Apple využije aj pri iPhone 8 ale mohlo by mu to dodať akúsi výnimočnosť. Všetko sa to ukáže už o pár dní, kedy bude všetko oficiálne. Len tak medzi rečou ešte dodáme, že telefón bude predsa len o trošku väčší ako iPhone 6/6S/7. Rozdiel bude ale skutočne len minimálny. Na fotografií nižšie si môžeš pozrieť aj to, ako je umiestnená kamera a aká asi bude veľká. Kto sa už nového iPhonu nevie dočkať? 🙂

iPhone X edition - svetapple.sk
Telefón by mohol prísť aj v novej farbe, takzvanej Blush Gold – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.