Pred pár dňami sme začali špekulovať o tom, že by budúci iPhone teoreticky nemusel niesť názov iPhone 8 ale Apple by ho mohlo pomenovať celkom ináč. V podstate by to dávalo zmysel a nemuseli by sme sa tomu čudovať. Len dnes sa na internete objavila informácia, ktorá naše špekulácie dá sa povedať potvrdila avšak s tým, že poznáme aj názvy všetkých 3 iPhonov. Bude to ale celkom ináč, ako sme si mysleli!

iPhone X

Asi najdôležitejším bodom programu utorkovej konferencie bude práve iPhone X. Pôjde o model, ktorý prinesie 5,8″ OLED displej na celej prednej strane zariadenia a okrem iného sa dočkáme aj výkonnejšieho procesoru, kvalitnejšieho videa a fotografií, no a v neposlednom rade aj lepšej batérie, nového dizajnu či zaujímavých bezpečnostných noviniek.

- Reklama -

Presne toto je ten iPhone, ktorý sme doteraz označovali číslicou 8. Tento rok ale pôjde o niečo omnoho viac výnimočné. Pred 10. rokmi bola uvedená na trh vôbec prvá generácia tohto zariadenia a tak to chce Apple aj patrične osláviť. iPhoe X bude akýmsi jubilejným modelom.

iPhone X - svetapple.sk
iPhone X – svetapple.sk

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Možno, že ťa táto informácia prekvapila ešte viac ako to, že Apple predstaví iPhone X. Áno, v šoku sme aj my ale dočkáme sa iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus. Nevieme presne ako moc Apple zasiahne do ich dizajnu ale ide presne o tie dve zariadenia, ktoré sa prednedávnom mali označovať ako iPhone 7S a 7S Plus. Či ponesú zadnú stranu v duchu modelu X uvidíme. Hlavné novinky bude najmä výkonnejší procesor, rýchlejšie nabíjanie či kvalitnejší fotoaparát. Bližšie detaily sa ale dozvieme až v utorok, 12. septembra. Do 2-3 týždňov od Keynote by sme sa mali zariadení dočkať aj u nás doma!

iPhone - svetapple.sk
iPhone – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.