Apple je inovatívna spoločnosť. Napriek tomu sa nájdu novinky, ktoré sú vo svete bežnou vecou, no Apple k zmenám pristúpi častokrát o čosi neskôr ako ostatní. Nejde o to, že by bola spoločnosť ako taká pozadu, jednoducho nechce vystrieľať všetky svoje „esá“ naraz. Druhým dôvodom je, že technológie, ktoré sú na trhu často nedokážu naplniť očakávania spoločnosti a nefungujú poriadne. Presne preto Apple čaká, kým sa vyvinú. Takýto by mal byť iPhone 8. Kvôli bezdrôtovému nabíjaniu možno prinesie sklenené (porcelánové) telo. 

Technológia

Technológia je v mnohých odvetviach na veľmi vysokej úrovni, a tak si výrobcovia môžu dovoliť zakomponovať do svojich zariadení veci, ktoré boli pred pár rokmi len futuristickou predstavou našich rodičov. Napríklad také bezdrôtové nabíjanie je niečo, čo už poznáme niekoľko rokov. Ako ale všetci vieme, kým sa takýmto spôsobom telefón nabije, človek si stihne pozrieť aj niekoľko dielov svojho obľúbeného seriálu. Je tak jasné, že technológia nefunguje úplne ideálne a hlavne nie v znení motta „User Friendly“.

- Reklama -

Presne to je niečo, čo si Apple nemôže a ani nechce dovoliť voči svojim zákazníkom. Je síce pravda, že iPhone sa nabíja ďaleko najdlhšie spomedzi svojej konkurencie, ale stále to nie je tak dlhý čas, že by sme to nevedeli vydržať. Pokiaľ by Apple prišlo s bezdrôtovým nabíjaním, pre ľudí by to bola iba príťaž a ak by odstránilo Lightning koncovku s tým, že bezdrôtovo budeme napríklad pripájať zariadenie do počítača či počúvať hudbu, bola by to úplná katastrofa! Presne preto Apple čakalo a teraz je ten správny čas, aby ukázalo svoju víziu bezdrôtového nabíjania. Môže tak učiniť už o menej ako rok pri predstavení iPhonu 8.

Wireless - svetapple.sk

Preskočíme 7S

Áno, čítaš správne, na budúci rok by mal byť s vysokou pravdepodobnosťou predstavený rovno iPhone 8 a nie model 7S či 7S Plus tak, ako mnohí očakávajú. Dôvod je prostý a to ten, že Apple tento rok predĺžilo výrobný cyklus modelu 6/6S modelom 7. Je to vlastne len opäť vylepšený starý model či si to človek chce priznať alebo nie. Netvrdíme, že toto riešenie nebola správna cesta, ale Apple týmto prišlo aj k veľkým stratám na predaji, čo určite nikoho v spoločnosti neteší.

Budúci rok sa teda zrejme dočkáme úplne nového smartfónu, ktorý okrem iného prinesie aj nový OLED displej, ktorý by mohol navyše vyzerať presne tak dobre, ako na tomto vydarenom koncepte

Bez iPhonu 7S - svetapple.sk

Bezdrôtové nabíjanie

No a dostaňme sa k finále tohto článku a to k samotnému bezdrôtovému nabíjaniu zariadenia, ktoré by malo prísť už na budúci rok. iPhone 8 a rovnako tak aj väčší model 8 Plus by mal priniesť bezdrôtové nabíjanie a spolu s ním aj sklenené telo, respektíve ako sme už uviedli vyššie, keramické. Dôvod je jednoduchý. Podľa analytika Ming-Chi Kua, ktorý má skoro vždy pravdu, je sklo lepším materiálom pre indukčné nabíjanie ako kovové vedenie.

Čipy na bezdrôtové nabíjanie by mal vyrábať Applu veľmi blízky dodávateľ Pegatron, no a ako budú vyzerať nabíjačky zatiaľ povedať nevieme. Kuo ale dodáva, že sa obáva o spomínané nabíjačky. Oni totižto budú dostupné, ale sám si neni istý, či ich nájde zákazník v každom balení iPhonu. Je dosť možné, že dodávané budú len s väčšími kapacitami či len pri väčšom modeli Plus. Samozrejme, nateraz veľa povedať nemôžme, nakoľko má Apple stále rok na to, aby iPhone 8 predstavil. Na druhú stranu sa ale veľmi tešíme, že s vodotesnosťou prichádza ďalšia skvelá technológia, ktorá nám prinesie moderný technologický život!

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.