Apple tento rok urobí niečo, voči čomu sa už teraz fanúšikovia búria. iPhone Xi príde s veľkým fotoaparátom (respektíve troma) na zadnej strane čo po dizajnovej stránke používateľom veľmi nelahodí. iPhone XE koncept od fanúšika ukazuje, ako by to mohlo vyzerať. Voči tomuto by sme určite neboli proti.

iPhone XE koncept – 3 fotoaparáty inom podaní.

Podľa autora konceptu nájdeme na prednej strane displej s uhlopriečkou 6,6″ a rozlíšením fantastických 2960×1440, čo dáva až 514ppi. Okrem iného sa na kocnepte o 45% zmenšil výrez v hornej časti, v ktorom nájdeme Face ID a Face Time kameru. Pomer displeja k telu je tiež lepší. Činí až 93,6%! Predná kamera v tomto prípade môže ponúknuť rozlíšenie 12MPx, slnečnú clonu f/1.8 a frekvenciu až 60 fps.

Zadná kamera sa podľa dizajnéra nesie v duchu 3 šošoviek a jedného blesku, ktoré sú rozmiestnené skutočne decentne a neprekážajú. Ich rozlíšenie môže byť až 36 megapixelov a slnečná clona len f/1.4 respketíve f/1.8 pre teleobjektív. Samozrejmosťou má byť v tomto prípade aj 3D zachytávanie predmetov.

Dizajn inšpirovaný iPhonom 5

Pri pohľade na iPhone XE koncept je úplne jasné, čím je toto zariadenie inšpirované. Ide konkrétne o produkty iPhone 5 a možno iPhone 4. Hranaté tvary jednoducho tomuto zariadeniu stále pasujú a Apple by sa mohlo časom vrátiť aj k takejto verzií. Na zadnej strane zariadenia nájdeme sklo z bokov zase hliník. Všetky tlačidla sú ešte viac minimalistické ako je tomu teraz.

Aj toto pekne ukazuje, kde bolo Apple s iPhonom už v roku 2010 keď vyšiel iPhone 4. Jeho dizajn je skutočne nadčasový a keby si odmyslíme na dnešnú dobu maličký displej, chceli by sme ho zas. Cena konceptu začína na sume 1199$ čo veru nie je málo. Zákazník by ale podľa dizajnéra dostal 512GB verziu. Drahšia by bola už len 1TB verzia.

Čo naň hovoríte? Chceli by ste?

zdroj: softpedia

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here