Už onedlho, 1. novembra, Apple celosvetovo spustí svoju streamovaciu službu. Na tejto platforme si budete môcť prehrať filmy, seriály či iné relácie z réžie Applu ale aj mnohých iných. Bude to stáť za to. Mnohí sa nás ale pýtajú jednu zásadnú otázku, bude Apple TV+ lokalizovaná aj v slovenčine?

Bude Apple TV+ lokalizovaná aj v slovenčine?

Na túto otázku zatiaľ nepoznáme oficiálnu odpoveď. Apple sa ešte nevyjadrilo k tomu, či bude podporovať aj našu krajinu. Na druhú stranu všetko nasvedčuje tomu, že sa tak naozaj stane už od spustenia, 1. novembra. Samotná služba má na oficiálnej stránke Apple.com/sk svoje miesto. Láka tu návštevníkov na to aby si pozreli ukážky z toho, čo ich tu čaká. Pokiaľ by sme sa služby u nás nedočkali, je veľmi pravdepodobné, že by zatiaľ nemala ani len miesto na našom slovenskom webe.

Ďalšia vec sú potom titulky. Na tejto podstránke si môžete pozrieť jednotlivé ukážky k seriálom či reláciám. Medzičasom tu pribudla aj možnosť prehrávať video so slovenskými titulkami, čo znamená len jednu vec. Apple snami ráta už na začiatku. Samozrejme na dabing, či už slovenský alebo český môžeme takto skoro určite zabudnúť. Nie je ale vylúčené, že sa časom dočkáme aj toho. Sledovanie Apple TV+ bude mať na Slovensku zmysel.

Cena by mala byť rovnaká ako v USA, len v eurách…

No a to čo mnohých zaujíma je určite aj cena. Tá je v USA stanovená na hranici 4,99$. Keďže už ale dávno neplatí kurz $=€ a Apple na našej stránke cenu neuvádza použili sme klasický trik. Otvorili sme si stránku Apple TV+ pre nemecký trh, ktorá je predsa len trochu obsiahlejšia ako tá pre ten náš. Tu sa dočítame aj cenu, ktorá je stanovená na 4,99€. Čo sa týka tejto služby je skoro isté, že si udrží túto cenovú hranicu celosvetovo.

- Reklama -

V prvom rade je stále nižšia ako konkurencia a v druhom rade Apple na kurze aj tak nič nestratí, iba získa. Pôjdete do tejto služby aj vy? My sa už na 1. november nevieme dočkať. Navyše keďže máme nové produkty, službu máme automaticky na celý jeden rok zadarmo, čo je super ponuka..

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here