Tento rok bude Apple už tradične predstavovať nové modely iPhonu. Stane sa tak niekedy v septembri. Hoci máme ešte niekoľko mesiacov, už vieme ako bude zhruba vyzerať. Na doterajších renderoch to veru nebolo nič moc. Na týchto už ale začína vyzerať dobre. Pozrite si iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery.

iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery.

Rok takmer ubehol ako voda a pred nami bude už čochvíľa ďalšia konferencia, na ktorej Apple predstaví svoje najdôležitejšie produkty. Jedná sa samozrejme o iPhony prípadne Apple Watch novej generácie. Ich dizajn je vždy kľúčový. Ľudia nakupujú tieto produkty aj preto ako vyzerajú a preto sa v Apple musia snažiť.

Na základe posledných únikov to ale nevyzeralo na príliš vábivé zariadenia. Minimálne zo zadnej strany nie. iPhone X a XS sú majstrovské diela avšak model XI, ktorý by mohol byť ich nástupcom svojim štvorcovým fotoaparátom vyzerá tak trochu zvláštne.

iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery. - svetapple.sk
Podľa nás na týchto renderoch model XI (2019) vôbec nevyzerá zle. – svetapple.sk

Záleží to ale od uhla pohľadu. Keď si človek pozrie obyčajné nekvalitné rendery, pravdepodobne sa mu zariadenie nepáči. Akonáhle si ale pozrie prepracované fotorealistické zábery, tak možno zmení názor. Špeciálne pri verzií, kedy je sklíčko objektívu v čiernej farbe a nie vo farbe telefónu, čo naozaj vyzerá dosť zvláštne.

Následujúce video spĺňa vysokú kvalitu pri, ktorej si užijete predbežný dizajn budúceho iPhonu XI. Nemusí samozrejme sadnúť každému, ani mi netvrdíme, že je práve nádherný. Voči tvarom na zadnej strane máme určité výčitky ale myslíme si, že naživo nám vadiť nebude.

Úniky

Na internete sa už tento rok vyskytlo naozaj bohaté množstvo únikov. Bola už len otázka času kedy sa iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery dostanú na internet. Unikli predovšetkým makety a náčrty nového zariadenia, respektíve skôr jeho prototypu, ktorý sa už ale od hotovej verzie príliš líšiť nebude. Nové iPhony XI prinesú 3 fotoaparáty na zadnej strane, značne posilnený výkon a pravdepodobne aj nové možnosti využitia rozšírenej reality.

Otázne je, čo Apple urobí s cenami, nakoľko minulý rok to skutočne prestrelil a nepocítili to iba zákazníci ale aj samotné Apple. Ľudia si asi uvedomili, že suma blízka 1500€ za vrchol ponuky je naozaj prestrelená a prestali iPhony kupovať, na čož Apple značne doplatil.

iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery. - svetapple.sk
iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery. – svetapple.sk

zdroj: youtube

ZDROJYouTube
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here