iPhone 11 sa nezadržateľne blíži a konkurencia si už brúsi zuby na túto technologickú novinku. Apple má pred sebou ďalšiu ťažkú skúšku, nakoľko potrebuje urobiť predajný hit. Technológie budú musieť pracovať s jednoduchým dizajnom, čo je hlavný atribút Cupertinských produktov. Podarí sa to alebo bude iPhone 11 Max “škaredé káčatko”?

Úniky…

Tak ako každý rok aj v 2019 sme svedkami únikov, ktoré prichádzajú pravidelne približne pol roka pred predstavením novej generácie iPhonu. Doposiaľ sme nezistili, prečo je tomu tak ale prikladáme to buď dobrej marketingovej stratégií zo strany Applu alebo skrátka faktu, že vo firme pracuje na nových produktoch obrovské množstvo ľudí a utajiť tento telefón jednoducho nie je možné. Vlna únikov tu dokonca bola už minulý rok a stupňovať sa začala v januári tohto roka. Doteraz sa značne rozšírili.

Známy leaker OnLeaks v kooperácií s webom CashKaro.com zverejnil render iPhonu 11 a iPhonu 11 Max, ktorý vznikol na základe uniknutých CAD podkladov. Na záberoch môžeme vidieť, že oba modely ponúknu trojicu šošoviek na zadnej strane. Ich hlavnou odlišnosťou bude veľmi pravdepodobne len veľkosť displeja. Otázkou ale ostáva, či bude iPhone 11 Max “škaredé káčatko”? Dôvod je taký, že spomínaný dizajn zadnej strany nevyzeral na renderoch príliš presvedčivo, hlavne nie v bielej farbe.

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
Zadná strana je v bielej farbe mimoriadne diskutabilná… – svetapple.sk
Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
Bude iPhone 11 Max “škaredé káčatko”?

Apple si ale nemôže dovoliť vyrobiť zariadenie, ktoré bude zákazníkov odpudzovať, práve naopak. Musia ho bez debaty prijať ináč sa stretne s obrovským neúspechom a neskôr so stratou, ktorú určite nechce.

- Reklama -

Bude iPhone 11 Max “škaredé káčatko”?

Odpoveď na túto otázku sa hľadá veľmi ťažko nakoľko sú to stále iba rednery a finálny produkt môže vyzerať “trochu inak”. Veľmi sa líšiť ale nebude čo už poznáme zo starších únikov. Pokiaľ si všimnete na renderoch zadnú stranu v bielej verzií, veľmi to nevyšlo a ľudia na internete sa značne rozčuľujú. My by sme ale chceli upozorniť, že práve leakeri zrejme urobili chybu.

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
Myslíme si, že takto naozaj vyzerať nebude- svetapple.sk

Za všetko môže sklíčko na trojici šošoviek zadného fotoaparátu. Na záberoch vyzerá ako transparentné s tým, že vidno iba 3 čierne body a to práve šošovky. Na čiernej verzií to tak ale nie je a sklíčko je zatmavené. Hoci ani takéto riešenie možno nie je také aké by sme si úplne priali určite je omnoho lepšie ako keď sklíčko ostáva transparentné alebo biele. Pokiaľ sa pozrieme aj na fotky súčasných modelov, sklíčko je vždy čierne. Tak by to malo aj ostať. Na otázku “Bude iPhone 11 Max “škaredé káčatko”?” teda odpovedáme. Nie nebude, ak sa Apple bude držať aspoň trochu toho, čo chcú zákazníci.

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
Podľa nás omnoho vernejšia predstava toho, čo v septembri naozaj uvidíme. Nie sme sami však? – svetapple.sk

Zaujímavosti

Na záver si napíšeme ešte niekoľko zaujímavostí o následujúcom iPhone. To, že bude mať 3 fotoaparáty už samozrejme vieme. To, že si ale možno stále ponechá Lightning už také známe nie je. Dnes už by sme chceli skoro s istotou povedať, že ďalší iPhone bude mať USB-C avšak na renderoch ani CAD podkladoch tomu nič nenapovedalo. Vyzerá to teda na starý dobrý Lightning.

Ďalšia vec je výrez nad displejom. Aj my sme prednedávnom informovali o tom, že bude menší. Opäť to ale vyzerá tak, že Apple z veľkosti neupustí ani pri modely 11 a ani pri modely Max. Ak teda bude iPhone 11 Max “škaredé káčatko” tak to bude pre niekoho možno práve výrezom.

Posledným doposiaľ známym prekvapením je riešenie tlačidla na stíšenie hlasitosti. Doteraz sme používali jeden druh tlačidla, ktorý sme posúvali horizontálne (spredu-dozadu a naopak) prakticky od prvého iPhonu. Opäť sa to ale zmení. Predpovede hovorili aj o tom, že toto tlačidlo zanikne úplne avšak to sa našťastie nepotvrdilo. Zmení však svoju funkcionalitu. Ovládať ho budeme podobne ako na iPade, teda ovládačom v tvare kruhu (nie v tvare obdĺžnika tak ako na iPhone dnes). Pohyb nebude fungovať spredu-dozadu ale zhora-dole (a naopak).

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
Hlasitosť budeme možno ovládať novým spôsobom. – svetapple.sk

Uvidíme, čo nám následujúce mesiace prinesú. Vyzerá to tak, že iPhone 11 Max bude perfektným produktom. Dúfajme, že si to nepokazí dizajnom…

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
Takto nejako si predstavujeme finálny dizajn. Takýto iPhone 11 by určite neurazil. Nevadí nám ani trojica fotoaparátov. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here