Dnes používame na iPhone XS Duálny fotoaparát, ktorý fotí skutočne fantasticky. Za horších svetelných podmienok by si ale mohol viesť predsa len ešte lepšie a presne preto tri objektívy v iPhone môžu byť tento rok realitou.

Tri objektívy v iPhone nie len kvôli fotkám

Smartfóny sa po stránke fotografovania už dávno posunuli na neskutočne vysokú úroveň. Veľa krát sa dá záber použiť aj v profesionálnom živote a netreba používať fotoaparáty za niekoľko tisíc eur. Samozrejme, s takýmito zariadeniami sa fotoaparát v iPhone nemôže porovnávať. Na druhú stranu ho ale v neprítomnosti dokáže zastúpiť a výsledok je použiteľný.

- Reklama -

Apple používa najviac dva objektívy. Jeden ako klasický, druhý ako zoom. Pomáha to aj bokeh efektu, ktorý je v režime portrét o čosi prepracovanejší. Objavujú sa ale informácie, že to celkom nestačí a o tom, že tri objektívy v iPhone budú už počas tohto roka realitou.

Tri objektívy v iPhone môžu byť tento rok realita  - svetapple.sk
Tri objektívy v iPhone môžu byť tento rok realita – svetapple.sk

Kvalita aj v horších svetelných podmienkach či pri AR

Takáto novinka by mala pomôcť práve fotografovaniu v zhoršených svetelných podmienkach, kde to stále nie je celkom ideálne. Okrem iného by mali tri objektívy pomôcť aj pri mapovaní priestoru pre ARkit. Rozšírená realita je predsa len budúcnosťou a jej možnosti sa stále rozširujú. V Apple sú si toho veľmi dobre vedomí a presne preto chcú na nej zapracovať.

Estetika a dizajn nič moc.

Hoci by boli tri objektívy v iPhone na používanie a funkčnosť úplne super je tu jeden problém. Steve H.McFly známy aj pod pojmom @OnLeaks na Twitteri ukázal aj vizualizácie prototypov, s ktorými údajne momentálne Apple operuje. Tieto rendery vznikli v spolupráci s digit.in a vizuálne nepôsobia príliš vábivo.


3 objektívy sú rozmiestnené pomerne nesymetricky a spolu so 4 LED diódami a mikrofónom úplne zabíjajú estetiku zadnej strany zariadenia. Navyše podľa únikov by novinka už nemala mať ostré hrany vystúpenej časti fotoaparátu ale zaoblené. Samotné vykrojenie ale mnohým používateľom vadí a radšej by ho na zariadení ani dnes nevideli.

Samozrejme ale dané rendery ešte nič neznamenajú. Ako sme písali o kúsok vyššie, opisujú len prototyp iPhonu na rok 2019 nie jeho finálnu podobu. Apple nikdy neoperuje len s jedným zariadením alebo s jednou verziou dizajnu zariadenia. Je ich vždy niekoľko a následne z nich vyberá. Dá sa teda povedať, že si na podrobnejšie úniky musíme ešte chvíľu počkať. Čo hovoríš na trojitú šošovku?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here