iPhone je určite jeden z najelegantnejších smartfónov súčasnosti a bolo tomu tak aj v minulosti. Čo sa dizajnu týkalo, bol vždy na samom vrchole a najvýraznejšie asi prispel ešte v roku 2010, kedy prišiel iPhone 4 so sklenenou zadnou stranou, čo bolo veľmi kreatívne využitie daného materiálu. Je to už 6 rokov od predstavenia tohto legendárneho produktu, no ako sa zdá, Apple sa k dizajnu vráti. Už v roku 2017 by sme mali očakávať iPhone s použitím skla. To by malo mať ešte väčšie zastúpenie ako v iPhone 4!

iPhone z čistého skla? Vraj v roku 2017!

Najnovšia, veľmi zaujímavá správa analytickej spoločnosti KGI na vrchole s Ming-Chi Kuom hovorí o tom, že iPhone 7S alebo iPhone 8 bude prevratný po stránke dizajnu. Dizajn iPhonu 7 už zrejme poznáme, unikol len pred pár týždňami na internet. V zásade pôjde o veľmi podobný dizajn, ako má aj iPhone 6/6S. To je pre niekoho možno sklamanie, ale skutočné potešenie príde na budúci rok!

- Reklama -

Ak vyjde všetko tak, ako hovorí samotný analytik, ktorého považujeme za najspoľahlivejšieho a najlepšieho čo sa týka spoločnosti Apple a tiež iných firiem zaoberajúcich sa elektronikou, na budúci rok sa môžeme dočkať iPhonu, ktorý bude vyrobený zo skla. Zbaviť by sa tu mal úplne hliníkových častí.

Nie sme si teraz istí, či by mal prísť aj o kovový rámček alebo podobný prvok, ktorý by to celé „držal pokope“, no podľa správy by aj táto časť mala byť sklenená. Dizajn sa teda prinavráti ku iPhonu 4, no bude ešte viac šialenejší. Apple sa vraj týmto výrazným krokom vpred bude chcieť odlíšiť od konkurencie a zaručene sa mu to aj podarí, pretože už teraz vieme, že to bude vyzerať skvelo.

Sklo - svetapple.sk

Každopádne je tu pár otáznikov. Prvý sa týka samotnej výroby produktu. Ako chce firma vyrobiť tak komplikovaný dizajn? Otázka možno s ťažkou odpoveďou, no my ťa prekvapíme, spoločnosť už má na to patent, takže to určite nie je nemožné. Ďalšia otázka je, ako sa bude produkt volať. Bude to iPhone 7S, bude to iPhone 8? Myslíme si, že 7S to určite nebude, veď prinesie celkom nový dizajn, no pokojne by to mohol byť iPhone 8.

Tiež nás ale napadá, že by Apple mohlo predstaviť iPhone Pro. Telefón, ktorý by sa zbavil číselného označovania tak, ako iPad. Uvidíme teda, ako sa to vyvinie, zatiaľ túto správu berieme trošíčku s rezervou. Niečo nám tu predsa len nehrá, no Ming-Chi Kuo je jeden z najspoľahlivejších, ak nie najspoľahlivejší analytik na svete a to nehovoríme len o Apple. Znamená to teda, že v niečom pravdu určite má. Takouto správou by zaiste len tak neriskoval!

Glass -svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.