Apple skončilo rok 2019 úspešne s veľkým množstvom technológii. Ako sa však ukazuje, ani zďaleka to nebol koniec. Rok 2020 bude pravdepodobne ešte lepší. Už v jeho prvej polovici sa dočkáme relatívne slušnej nádielky jablkových zariadení. Informoval o tom dnes analytik Ming-Chi Kuo.

Prvá polovica 2020 bude pre Apple bohatá na produkty.

Ako to už vyzerá, Apple nezaspáva na vavrínoch a pomaly ale isto pokračuje v budovaní svojho produktového portfólia aj v roku 2020. Môže sa napokon stať, že následujúcich 12 (respektíve už len 11) mesiacov, bude pre firmu ešte rekordnejších ako v 2019-tom.

- Reklama -

Dnes sa k tomu vyjadril aj človek, ktorého predpovede bývajú vždy veľmi presné. Analytik Ming-Chi Kuo predpokladá, že v prvej polovici 2020 bude predstavovanie produktov tiež relatívne rušné.

To by mohlo koniec koncov viesť k zvýšeniu predajov v čase, kedy to nie je pre Apple vôbec bežné. Firma by mala predstaviť konkrétne iPhone SE 2/ 9, nový iPad Pro s trojicou fotoaparátov na zadnej strane, MacBook Pro alebo MacBook Air a napokon vraj aj špičkové slúchadlá, o ktorých dnes počujeme vôbec po prvý krát.

Okrem iného by však mohli pribudnúť v ponuke aj sledovacie zariadenia s názvom AirTag či dokonca bezdrôtová nabíjacia podložka (AirPower?), ktorej vývoj firma v minulosti vzdala avšak podľa informácii z leta 2019 na niečom podobnom opätovne pracuje.

Apple kúpil práva na názov AirTag, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. - svetapple.sk
Prvá polovica 2020 bude pre Apple bohatá na produkty.

Zhrnutie toho, čoho sa v prvej polovici roka 2020 dočkáme

  • iPhone SE 2/ 9 – Jedným z prvých tohtoročných zariadení bude iPhone so 4,7″ displejom a dizajnom iPhonu 8. Podľa predpovedí by mal tento produkt prísť s procesorom Apple A13 Bionic a 3 GB operačnej pamäte RAM. Základná cenovka sa bude pohybovať na úrovni 399$ až 449$. Dostupný bude v 64 GB a 128 GB verzii.
  • iPad Pro – Nový iPad Pro príde samozrejme s výkonnejším procesorom. Pôjde pravdepodobne o vylepšenú verziu Apple 13X Bionic. Zariadenie má mať k dispozícii aj trojicu šošoviek na zadnej strane. Prevezme ju z iPhonu 11 Pro. Okrem toho by sa tu mohol nachádzať aj ToF senzor na skenovanie 3D okolia.
  • MacBook Pro/Air – Analytik si nie je celkom istý, ktorý z dvojice počítačov vlastne uvidíme. Už dlhšie sa ale hovorí o tom, že príde práve nový MacBook Pro s 13″ displejom a klasickou nožnicovou klávesnicou. Kto vie ale, možno Apple predstaví oba produkty naraz.
  • AirTag – Apple pracuje na sledovacom zariadení, ktoré bude obsahovať ultraširokopásmovou technológiou. Vďaka nej budú môcť tieto sledovacie zariadenia nájsť aj nové iPhony s U1 Wideband čipom. Pôjde o niečo podobné, ako vyrába spoločnosť Tile.
  • Bezdrôtová nabíjačka – V samotnej predpovedi sa objavila aj bezdrôtová nabíjačka. Mohlo by ísť o novú verziu AirPower. S tou prvou, ktorú firma dokonca aj predstavila to napokon Apple celkom nezvládlo a začiatkom minulého roka ukončilo vývoj. V lete sa ale objavili správy o tom, že ho opäť obnovila…
  • Špičkové bezdrôtové slúchadlá: Na záver známy analytik prezradil, že jablková spoločnosť by mohla predstaviť aj kvalitné bezdrôtové slúchadlá. Ťažko povedať, čo si pod tým máme predstaviť, keď tu máme AirPods Pro. Pravdepodobne ale pôjde o veľké slúchadlá.
Prvá polovica 2020 bude pre Apple bohatá na produkty.
Prvá polovica 2020 bude pre Apple bohatá na produkty.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.