Už tu bolo niekoľko kritických článkov, v ktorých sme kritizovali Apple pre zlú odolnosť batérie pri iPhone 6S Plus. Telefón má pomerne veľkú kapacitu a tak aj čo to vydrží, každopádne nie, keď je len o čosi chladnejšie počasie. Tu sa môžeš so svojou starou dobrou baterkou rovno rozlúčiť. Teda, možno je to len vec výrobnej šarže a v tvojom prípade je to na iPhone 6S Plus v poriadku, ale minimálne u nás to nefunguje tak, ako má a naozaj nás to hnevá!

iPhone za stovky eur nedokáže odolávať miernej zime?

Predstav si jednoduchú situáciu. Na svet sa dostane úplne nový iPhone, ktorého základná cena začína na astronomických úrovniach. Častokrát je položená tam, kde aj priemerná mzda bežného Slováka a tak je celkom logické, že si tento produkt len tak hocikto nekúpi a ľudia siahajú vo veľkom do bazárov a podobne, kde iPhone kúpia výhodnejšie. Telefón je síce starší, ale to predsa vôbec nevadí, veď je to iPhone.

- Reklama -

Človek by mohol argumentovať tým, že takáto kúpa prináša riziko v prípade baterky. Tiež nevieš, čím to predošlý majiteľ nabíjal a ako sa k tomu správal. Môže sa teda stať, že batéria nemusí fungovať úplne tak, ako by mala a teba to bude stáť ďalšie zbytočné náklady. To už si si mohol kúpiť radšej nový čo? Naša odpoveď znie nie!

iPhone 6S Plus - svetapple.sk

Posledné dva roky, od kedy vlastníme iPhony 6 Plus a 6S Plus máme s batériami neustále problém, ktorý sa prejavuje predovšetkým v chladnejšom prostredí. Pravda, niekedy aj v minulosti sme sa už stretli s tým, že telefón mrazu neodolal, ale hovoríme naozaj len o mraze, nie o chlade, ktorý je von teraz a telefón to akosi nevie vydržať. Povieme jednoduchý príklad zo včera, kedy na Slovensko opäť zavítalo chladnejšie počasie.

Naša redakcia je zo Žiliny a posledné dni je tu celkom zima. Avšak je to taká „jarná zima“ nič strašné. Keď bola tá skutočná zima, mali sme rovnaký problém, ale koncom apríla sme s ním už akosi nerátali, no predsa! Kráčam si po ulici a zrazu sa mi pri 40% batérie telefón vypne, skúšam ho zapnúť a indikátor na displeji hlási, že ho musím dať nabiť. Nepomohol ani tvrdý reštart, nič. Po pol hodine, kedy sa telefón dostane do tepla sa opäť zapne a funguje bez problémov.

Apple by ale malo zabrániť tomu prvotnému vypnutiu. Myslíme si, že iPhone používajú aj ľudia v o dosť chladnejších prostrediach či krajinách ako je Slovensko a ak majú rovnaký problém, tak to vážne nie je sranda, ale je to pomerne vážne. S telefónom ideme na reklamáciu, pretože toto naozaj nie je normálne. Stretávaš sa s niečim podobným?

iPhone 6S Plus - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.