Smartfóny dnes vo všeobecnosti používajú asi všetci. Tlačítkové Nokie v istom čase zmizli z pultov a namiesto toho prišli smartfóny, ktoré nám ponúkli omnoho viac. Lepšie ovládanie, pohodlnejšie surfovanie po internete, kvalitnejšie fotoaparáty či fantastické aplikácie. Práve toto sú veci, ktoré nám zmenili život. Práve tieto veci priniesol prvý iPhone. Zmenil to, ako dnes používame smartfóny.

iPhone zmenil spôsob, ako používame smartfóny!

Písali sa roky 2006-2007 a na trhu so smartfónmi, a vtedy ešte aj normálnymi telefónmi to vyzeralo naozaj zaujímavo. Objavovali sa rôzne zariadenia. Mali veľa tlačítok, dotykové displeje či jednoduché používateľské rozhranie. Žiadne ale nebolo tak dokonalé, ako na tú dobu iPhone. Ten prišiel ako blesk z jasného neba a do tohto priemyslu priniesol akúsi dušu. Bol skrátka dokonalý. Ovládanie bolo perfektné a intuitívne, displej tak akurát s dobrým zobrazením. Fotoaparát bol na tú dobu tiež celkom fajn (aj keď revolúcia prišla až s príchodom iPhonu 4 a 4S), no a tiež priniesol prvú verziu iOS. Asi najlepšieho mobilného operačného systému, aký kto kedy vymyslel.

- Reklama -

Ten používame dodnes. Je síce mierne pozmenený, no v zásade úplne rovnaký a zvládne ho používať ktokoľvek, kto 10 rokov používal iPhone 2G s prvou verziou iOS. Nechceme ospevovať Apple aké geniálne zariadenie bolo schopné vyrobiť. Tiež malo svoje muchy. iPhone 2G neponúkal napríklad AppStore (ten prišiel až s iPhonom 3G). Rovnako tak nemal prednú kameru, podporu pre rôzne aplikácie a hry. Tiež tu nebol blesk a milión iných vecí. Na druhú stranu mal ale charakter a dušu. Okamžite inšpiroval aj ostatných výrobcov a tí predstavili svoje zariadenia, ktoré sa na iPhone podobali.

Postupne smartfóny ovládli trh s telefónmi. Všetky sú si podobné, aspoň dizajnovo, no zároveň sú všetky podobné iPhonu. Netvrdíme, že všetci kopírovali a ani im to nemáme za zlé. Nutné je ale podotknúť, že to bolo práve Apple, ktoré udalo istý smer a ktorým sa vybrali všetci. Len tak mimochodom, dnes iPhone tvorí zhruba 65% tržieb spomedzi celého sortimentu Apple. Hovoríme o najziskovejšej spoločnosti na svete. 29. júna to bolo 10 rokov, čo prvý iPhone začal predaje.

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.