Určite si pamätáš na informácie o bezdrôtovom nabíjaní s ktoré prichádzali spolu s únikmi. Boli to informácie, ktoré sa týkali predovšetkým takej technológie, ktorú sme doteraz nepoznali. Apple nám údajne chcelo poskytnúť nabíjanie až na vzdialenosť niekoľkých metrov. To sa akosi nepodarilo a prišlo sklamanie v podobe technológie, ktorú už dlhé roky poznáme z Android smartfónov. Apple ale myslelo aj na budúcnosť, podporuje technológiu, s ktorou teraz prišlo „Pi“ a ktorá umožňuje nabíjanie na diaľku!

Nielen klasické nabíjanie

Aby sme si to upresnili, iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X neprinášajú len štandardy pre bezdrôtové nabíjanie pomocou indukčnej podložky. Tento štandard nájdeme v ktoromkoľvek drahšom Andorid smartfóne a nazývame ho ako Qi. Apple ale do svojich smartfónov pridal aj inú indukčnú technológiu, s ktorou chcel možno prísť niekedy v budúcnosti, pretože ako všetci vieme, na nabíjaní na diaľku pracovali v spoločnosti niekoľko rokov, no do dnešného dňa nepriniesli revolučnú nabíjačku, ktorá by niečo takéto dokázala previesť do reality.

- Reklama -

Dnes sa ale ukazuje, že niekto s riešením prišiel. Existuje nabíjačka, ktorá sa nazýva Pi a mala by stáť okolo $200. Cena to veru nie je najmenšia, ale tento prístroj by mal zvládnuť nabíjať až 4 zariadenia naraz pri 10W. Údajne by mohol zvládnuť aj viac zariadení, ale problém by bol v rýchlosti nabíjania, ktorá by sa pravdepodobne rapídne znížila.

Asi by bolo zbytočné vysvetľovať ako táto technológia funguje, nakoľko ani my sami tomu úplne nerozumieme. Princíp je ale založený na magnetickej rezonancii. Viac sa dozvieš na videu nižšie

Určite ťa napadlo aj to, že pokiaľ táto nabíjačka vysiela energiu, môže byť potenciálne zdravotne nebezpečná. Nie je, tvorcovia Pi nám oznámili, že všetko čo sa tejto nabíjačky týka je zdraviu neškodné a môžme ju používať všetci. Uvidíme, ako sa tento nápad prenesie do reality a ako bude fungovať. Dátum začiatku predaja stále nepoznáme, ale akonáhle bude na trhu, radi ju vyskúšame.

Sme zvedaví tiež na to, ako na to zareaguje samotné Apple, ktoré pripravovalo už veľmi dlho podobnú technológiu. Dočkáme sa produktu aj od jablkovej spoločnosti? Je to viac ako pravdepodobné, keďže iPhony už dnes podporujú nabíjanie na diaľku. Apple možno chce prísť s nabíjačkou niekedy v následujúcich mesiacoch.

Pi - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.