Apple má už dlhodobo fantastickú pozíciu na trhu čo sa predaja iPhonov týka. Je to najpredávanejší smartfón jednej značky na svete a pri tom ide o high-end zariadenie. Apple vďaka nemu získa ročne asi 65% ziskov, z čoho môžeme dedukovať, že toto zariadenie je pre Apple v podstate takou „zlatou“ baňou a ako ukazujú grafy, nie sme ďaleko od pravdy. Konkurencia sa za štyrmi iPhonmi zaradila až na 5. mieste!

iPhone a jeho mega úspech

To, že je iPhone dlhodobo najúspešnejší smartfón na svete nám je všetkým asi veľmi dobre jasné. Ľudia si ale často neuvedomujú o aký rozsah úspechu asi ide a ani to, že nie len najnovší model musí urobiť v daný rok najlepšie predaje, nakoľko telefón sa predáva 12 mesiacov a nový model býva predstavený až v 9. mesiac, čiže sa predáva zhruba 3 mesiace do nového roka.

- Reklama -

V tomto prípade bol najpredávanejší smartfón za rok 2016 iPhone 6S, ktorého sa predalo ohromných, vyše 65 miliónov kusov. Hneď za ním mu ale sekunduje iPhone 7, ktorý sa síce predával len 3 mesiace v minulom roku, no aj tak dokázal predať neskutočných 51 – 52 miliónov kusov. To je ozaj neskutočné.

Aj ďalšie zariadenia

Tu to ale ani zďaleka nekončí. Apple minulý rok predalo aj zhruba 28 miliónov kusov iPhonu 7 Plus a 26 miliónov kusov iPhonu 6S. Ak si to teda spočítame, zistíme, že Apple predalo okolo 170 miliónov kusov iPhonov (plus aj nejaké tie predaje starších modelov ako 6, 6 Plus či samotný model SE). Firme sa teda zjavne darí a biedou v predajoch netrpí. Na 5. mieste sa potom umiestnil Samsung so svojím modelom S7 Edge, pričom dokázal predať 25 miliónov kusov zariadení a pekné predaje dosiahli aj ostatné Samsungy v rebríčku, tak či onak, na Apple sa to nechytá. Ak by aj predal juhokórejský gigant rovnako smartfónov ako Apple iPhonov, jablková spoločnosť bude ziskami stále popredu, pretože má na každom kuse neuveriteľnú vyše 60 – 70% maržu priamo pre seba.

Tak čo, kúpil si si minulý rok aj ty nejaký z týchto zariadení alebo si ostal verný produktom ešte z roku 2015  a starších? 🙂

iPhone - svetappl.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.