Ak vlastníte iPhone alebo iPad, dnes si môžete na svoje zariadenie stiahnuť nádherné minimalistické pozadia, o ktoré sa postaral slovenský autor Miloš Belanec. Ide o fotografie medúz z unikátnej pražskej expozície zapísanej v Guinnessovej knihe rekordov, vďaka najväčšiemu guľovitému akváriu na svete. Ak sa chcete o výstave dočítať viac, informácie nájdete tu. Poďme však najskôr na pozadia.

Miloš Belanec spolupracuje s našim portálom SvetApple už od roku 2015, keď vytvoril koncept prvého iPhonu s „edge-to-edge“ displejom, ktorý obletel celý svet a videli ho stovky tisíc ľudí. Miloš sa vo svojom profesionálnom živote venuje predovšetkým 3D grafike alebo animáciám a jeho tvorba vám vyrazí dych. Celé portfólio si môžete pozrieť tu.

Keďže sa však vo svojom voľnom čase zaoberá aj fotením, z času na čas pre nás pripraví pozadia, o ktoré býva zo strany čitateľov veľký záujem. Naposledy sme takto spolupracovali koncom roka 2021, keď pre nás vytvoril nádhernú sériu monochromatických (čiernobielych) obrázkov z projektu mono_lever, ktorý môžete sledovať na sociálnej sieti Instagram.

Teraz tu máme ďalšie monochromatické pozadia, na ktorých sa nachádzajú vyššie spomenuté medúzy. Obrázky sú veľmi decentné, elegantne a na ploche nášho iPhonu 14 Pro Max vyzerajú nádherne. Všetky pozadia nájdete v maximálnej možnej kvalite na tomto Google Disku. Nachádzajú sa taktiež na konci článku no ich kvalita je nižšia, nakoľko boli pri nahrávaní na web komprimované. Aj preto ich odporúčame sťahovať práve z disku aby boli čo najostrejšie.

Ako stiahnuť pozadie?

  1. Kliknite pravým tlačidlom alebo podržte palec na obrázku, ktorý sa vám páči a otvorte ho v novom tabe.
  2. Kliknite pravým tlačidlom alebo podržte palec na obrázku a následne kliknite na “Uložiť” alebo “Uložiť obrázok ako”.
  3. Pozadie si nastavte prostredníctvom aplikácie Fotky alebo skrz menu na uzamknutej ploche v iOS 16 (podržte prst na aktuálnom pozadí a počkajte, kým sa vám zobrazia možnosti úprav).
  4. Hotovo.

Pozadia na iPhone

Pozadie Miloš Belanec
Zdroj: Miloš Belanec / SvetApple
Pozadie Miloš Belanec
Zdroj: Miloš Belanec / SvetApple
Pozadie Miloš Belanec
Zdroj: Miloš Belanec / SvetApple

Pozadie pre iPad 

Pozadie Miloš Belanec
Zdroj: Miloš Belanec / SvetApple

Napíšte nám do komentára, ako sa vám tieto exkluzívne pozadia páčili. Sme zvedaví na všetky vaše reakcie. Zároveň nám dajte vedieť, či by ste mali záujem o podobný obsah na pravidelnej báze. Možno niečo vymyslíme.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone |03.04.2016|
Môže ťa zaujímať
- Reklama -