Kedysi bol Jailbreak niečo, čo si ľudia do svojich zariadení inštalovali úplne automaticky. Každý mal na to iný dôvod. Tieto časy sú už dávno preč. Napriek tomu Jailbreak stále prežíva. Podľa najnovších správ si ho navyše môžete nainštalovať aj na iOS 13.2.3! Pozrite sa kde…

Prečo sme kedysi používali Jailbreak?

Tento “hack” nášho (poväčšine) iPhonu slúžil na to aby sme si mohli zariadenie naplno prispôsobiť. Existovali napríklad rôzne témy, ktoré premenili ovládanie a vizuál operačného systému iOS na nepoznanie.

- Reklama -

Pomocou jailbreaku ste si mohli tiež nastaviť funkcie, ktoré iPhone normálne neprinášal alebo nepodporoval. V neposlednom rade sa dali cez Cydiu sťahovať špeciálne appky, pomocou ktorých ste si mohli zadarmo nainštalovať plno platených aplikácii z App Store úplne zadarmo. Ako sme teda písali vyššie, každý mal iný dôvod a motiváciu na to aby Jailbreak využíval.

Dnes už je ale rok 2019 a na “útek z väzenia” sa pomaly zabudlo. Počujeme o ňom snáď len sporadicky a to preto, lebo v dnešnej dobe už nemá skoro žiadnu popularitu. To sa ale istí ľudia snažia zmeniť. Len nedávno sme vám o Jalbreaku písali. Vývojári ho sprístupnili aj pre iOS 13. Dnes sa ku nám dostala informácia, že už ho nainštalujete aj na najnovšiu verziu tohto operačného systému, iOS 13.2.3.

Jailbreak iOS 13.2.3 už existuje. Nainštalujte si ho!

Vývojári Jailbreaku hľadali v iPhone chybu tak dlho, až ju napokon našli. Táto chyba bola označená ako checkm8 a podľa všetkého nie je softvérová ale hardvérová. Podporuje všetky iPhony, ktoré nie sú staršie ako iPhone X, väčšinu produktov z palety iPadov a mnoho ďalších. Aktuálna verzia Jailbreaku je označená ako checkra1n 0.9.6 beta.

Okrem toho, že ho konečne nainštalujete aj na iOS 13.2.3 prináša aj lepšiu podporu pre staršie zariadenia, ktoré ešte využívajú procesor Apple A7 (iPhone 5S). Tie vykazovali pri predošlých verziách Jailbreaku rôzne problémy. Predsa len majú svoje najlepšie roky za sebou…

Pokiaľ vás informácia o Jailbreaku pre iOS 13.2.3 zaujala, môžete si prečítať viac na týchto oficiálnych stránkach jeho vývojárov. Tak isto sa tam nachádza aj návod na to ako ho nainštalovať. Do komentárov pod článok nám nezabudnite napísať, či má zmysel si ho ešte v roku 2019 vôbec inštalovať. Išli by ste do toho?

Jailbreak iOS 13.2.3
Jailbreak iOS 13.2.3 už existuje. Nainštalujte si ho!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.