Spoločnosť Apple sa zaujíma o presunutie dôležitých inžinierskych zdrojov do novej lokality. Gigant z Cupertina chystá veľký presun produkčnej zložky do Vietnamu. Zamestnanci v tejto krajine sa budú podieľať na vývoji a výrobe iPadu.

Spoločnosť Apple už presunula podstatnú časť výroby iPadov z Číny do Vietnamu v júni 2022 a preto bude tento krok len jedným z ďalších posunov v jej iniciatíve diverzifikovať dodávateľské reťazce. Podľa uniknutých informácií Apple pracuje na tom, aby do Vietnamu presunul takzvaný vývoj nových produktov NPI (New Product Introduction).

Ide o významný presun z Číny, ktorý sa uskutočňuje v spolupráci s čínskym výrobcom iPadov, spoločnosťou BYD. Apple sa touto zmenou chráni pred problémami, ktoré môžu nastať či už z politických, alebo akýchkoľvek iných dôvodov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Spoliehať sa iba na jednu krajinu totiž nie je vždy ten najmúdrejší nápad. Dvojnásobne to platí pri tak veľkej spoločnosti, ako je Apple.

Apple chystá zmeny v dodávateľskom reťazci iPadu

Pri tomto kroku zároveň vzniká aj úplne nová situácia, kedy Apple po prvýkrát vyčlenil zdroje na NPI pre taký dôležitý produkt, akým je práve iPad.

Vývoj NPI znamená, že Apple bude úzko spolupracovať s BYD na testovaní návrhov a hľadaní riešení všetkých výrobných problémov pre tieto zariadenia.

Obe spoločnosti tak budú mať svojich inžinierov súčasne na jednej lokalite. Tí sa následne postarajú o laboratórne testovanie každého nového produktu, ktorý by mal byť neskôr uvedený na trh.

iPad 10 displej
Zdroj: Apple

Očakáva sa, že prvý iPad, ktorý sa na novej lokalite bude vyvíjať, vstúpi do technických overovacích testov v polovici februára 2024.

Model bude následne uvedený na trh v druhej polovici roka 2024. Podľa uniknutých informácií by sa malo jednať o najdostupnejšie prevedenie iPadu 11. generácie.

Čína je nestabilný partner 

Kroky spoločnosti Apple, ktoré smerujú k presunu výroby z Číny čiastočne vychádzajú z potreby zabrániť prílišnej závislosti od jedného zdroja.

Na obmedzeniach sa výrazne podpísala aj prísna čínska politika nulovej tolerancie týkajúca sa COVIDu a problémy s dodávkami energie.

Netreba však zabúdať ani na obchodné napätie medzi USA a Čínou, ktorá k tomuto kroku výrazne prispieva.

Okrem iPadu Apple presúva výrobu z Číny aj v prípade ďalšieho a oveľa dôležitejšieho produktu. Je ním iPhone, ktorý bude už o niekoľko rokov z 1/4 a možno aj polovice vyrábaný v Indii.

Prečítajte si tiež  iPad mini 7 dorazí už budúci rok. Toto sú všetky dôležité novinky, ktoré od neho očakávame

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -