iPhone 7 je v súčasnosti jeden z najočakávanejších smartfónov na svete. Nie, nemýlime sa, nakoľko Samsung Galaxy S7 prišiel len pred pár týždňami a iPhone SE príde už o pár dní, najbližšie zariadenie, na ktoré sa uprie pozornosť celého sveta a na ktorého premiéru už každoročne čakáme bude iPhone 7, ktorý by sa mal objaviť na prezentácií už v septembri a v tento mesiac by mohla začať aj jeho distribúcia do obchodov po celom svete!

Je to von! Poznáme dizajn iPhonu 7!

iPhone 7 by sme mali vidieť približne za pol roka, kedy ho už tradične predstaví Tim Cook po boku s najvyššími činovníkmi spoločnosti Apple. Pôjde opäť o celosvetovo sledovanú Keynote a my sa už dnes pripravujeme na to, aby sme ti mohli priniesť všetko o nových zariadeniach takmer okamžite po tom, ako nám ich Apple predstaví.

- Reklama -

Osobne si myslíme, že tento produkt bude opäť raz predajným trhákom, nakoľko prinesie nový dizajn. Podľa najnovších únikov ale nepôjde o žiadnu výraznú novinku pre používateľov súčasných modelov. Podľa dávnejších správ malo Apple experimentovať s novými materiálmi ako je napríklad sklo, ale ako sa ukázalo, najbližšie dva roky tu budeme mať opäť len hliníkový iPhone.

Je to pomerne veľká škoda, pretože dizajn iPhonu 6 sa mnohým nepáčil, či už za to mohla vystupujúca šošovka objektívu alebo nie každému príliš po chuti plastové pásiky, ktoré mali oddeľovať jednotlivé hliníkové diely, aby bolo možné chytať signál. Ako sa zdá, s týmto všetkým sa stretneme aj v iPhone 7, ale tu treba zvýšiť pozornosť a dobre si pozrieť fotky úniku z jednej z továrni dodávateľského reťazca spoločnosti Apple.

V prvom rade bude aj v tomto prípade prítomná vystupujúca šošovka a tiež plastové pásiky. Apple by si ale očividne zobralo iPhone 7 ako akýsi dizajnový reparát iPhonu 6 a všetky tieto prvky zakomponuje mierne odlišne. Tak v prvom rade plastové pásiky nepôjdu cez celé telo zariadenia ale len po jeho bokoch podobne tak, ako nám ukazoval obrázok z redakcie Macrumors. V druhom rade tu bude potom vystupujúca šošovka, ktorá ale bude vystupovať priamo z hliníku s miernym zaobleným.

iPhone 6 - svetapple.sk

Pri iPhone 6 šošovka vystupovala tak, že vyzerala ako samostatný dielik ale v tomto prípade pôjde o celistvý kus hliníku, čo v dobrom slova zmysle určite pomôže dizajnu. Ďalšie detaily ktoré si na dizajne môžeme všimnúť je aj samotná veľkosť celej šošovky. Jej rozmery sú od tých, ktoré poznáme pri iPhone 6 odlišné a to ide o menšiu 4,7″ verziu. Znamená to teda, že môžeme očakávať aj významnejšiu zmenu fotoaparátu.

Celé šasi je podľa zdroja približne o 0,1mm tenšie ako poznáme dnes, no nenájdeme na ňom 3,5mm Jack, čo nás určite mierne sklamalo. Taktiež môžeme vidieť aj z druhej strany rôzne konštrukčné zmeny. Táto stránka iPhonu je ale presne tou, ktorú asi nikto nikdy z nás neuvidí a tak sa ňou nemusíme nijako extra zapodievať. Takže na záver by sa hodilo asi nejaké zhrnutie.

Apple ide na nový iPhone veľmi opatrne a veľké zmeny tu určite nemusíme očakávať. Každopádne to nedopadne zle a za nás musíme dať dizajnu palec hore aj keď nesie známe, pre niektorých až nechcené dizajnové prvky iPhonu 6, ktoré mnohým prekážali. Podľa nás to je dobrá cesta aj keď možno nie taká, akú by sme si priali, ale povedzme si na rovinu, predstavilo Apple niekedy niečo, čo sme si priali?

iphone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.