Po predstavení nového iPadu, ktorého hrúbka je len 6,1mm, vďaka čomu je aj najtenším tabletom na svete, sme písali, že už len čakáme na nejakého blázna, ktorý podrobí nový Jablkový tablet testu ohýbateľnosti. Nečakali sme dlho a už sa objavilo prvé video, kde istý Nemec vyskúšal ohnúť nový iPad. A ako to dopadlo?

iPad Air 2 sa ohol, nikto to nečakal!

Hádam, každý človek na zemi, ktorý má aspoň ako také znalosti z fyziky určite vie, že pokiaľ je niečo tenké a niekto vyvinie enormnú silu na to, aby to ohol, podľahne to. Rovnako je to aj v prípade iPad Air 2, ktorý sa podarilo ohnúť za pomoci enormnej sily. Ba čo ohnúť, novinka bola doslova zlomená v rukách používateľa. Na čo však podobný test vykonával? Veď, kto by nosil svoj iPad Air vo vrecku? Cieľom tohto videa bola pravdepodobne len snaha sa zviditeľniť, pretože každý, kto vie napočítať do dvoch a chápe fyziku (nie tú školskú) určite vie, že pri vynaložení dostatočnej sily ohnete všetko. Rovnako je to aj v prípade iPadu Air 2, no na ohnutie bola potrebná sila, ktorá naň v reálnom živote pravdepodobne nikdy nebude pôsobiť. Je teda hlúposť testovať zariadenie voči podmienkam, do ktorých sa nikdy nedostane! Tento ipad Air 2 si to rozhodne nezaslúžil! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.