Používateľské účty aj pre iPhone a iPad

Už dlhšiu dobu to vyzerá tak, že sa iPad mení na Mac. Pomáha tomu vlastný operačný systém a podsvietená klávesnica s trackpadom. Vďaka dnešnému patentu vieme, že Apple pracuje na sofistikovanom zabezpečení pre viacero používateľských účtov na jednom zariadení súčasne. Týka sa to aj iPhonu.

Funkcia, ktorá je vo vývoji nesie názov Secure Enclave. V praxi by mohla celá rodina zdieľať jedno zariadenie s tým, že by v ňom mal každý uložené svoje súbory a dáta, ku ktorým by nemal prístup nikto iný. Zaujímavé využitie sa otvára aj vo firemnom prostredí. Jeden iPhone by sa mohol nachádzať napríklad v kancelárii (kde sa striedajú zamestnanci) a každý pracovník by videl svoju zložku.

Používateľské účty máme k dispozícii predovšetkým na počítačoch. Tu je predsa len väčšia pravdepodobnosť, že ich bude zdieľať viacero ľudí. Apple však môže priniesť niečo, čo bude vyhovovať menšej skupine zákazníkov. Bolo by to podobné, ako zodpovedný prístup spoločnosti, voči ľuďom so zdravotným hendikepom.

Pochopiteľne, takéto zariadenie by muselo operovať s väčším množstvom prístupových kódov a šifrovacích kľúčov. Autentifikácia by ale prebiehala aj cez Face ID alebo Touch ID. Používateľ by sa tak nemusel starať o výber účtu, nakoľko by to zaň spravil telefón/tablet.

Z nášho pohľadu ide o veľmi zaujímavé riešenie, no samozrejme nie je isté, či sa ho dočkáme aj v realite. Ako už býva zvykom, spoločnosť Apple drží tisíce patentov, ktoré napokon nepoužije. Toto môže byť jeden z nich. Brali by ste niečo podobné? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Takto predávajú najväčšie spoločnosti sveta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.