iPad Pro s mini-LED displejom až v roku 2021

S poslednými informáciami prišiel koncom novembra kórejský web The Elec. Jeho redakcia tvrdila, že Apple predstaví iPad Pro s OLED displejom v prvej polovici roka 2021. Správa sa opierala o kvalitné zdroje v dodávateľských reťazcov, pričom Samsung a LG už mali na technológií pracovať. Analytici z Barclays žiaľ nesúhlasia.

Blayne Curtis, Thomas O’Malley, Tim Long a ich kolegovia predpokladajú, že Apple sa s inováciou chystá von až v roku 2022. Viacero médií sa v tejto chvíli zhoduje, že toto obdobie znie oveľa pravdepodobnejšie.

Klasické OLED displeje dnes nájdeme v širokej plejáde produktov. Spolieha sa na ne napríklad iPhone (vo viacerých verziách) či hodinky Apple Watch. Medzi hlavné výhody technológie patrí vysoká presnosť farieb, lepší kontrast a jas a v neposlednom rade významná úspora energie v porovnaní s LCD.

Je možné, že Apple sa nebude zameriavať na technológiu OLED ale rovno mini-LED, ktorá je ešte sofistikovanejšia. Pred iPadom Pro môže mať premiéru v počítačoch Mac (s pozmeneným dizajnom) či v hodinkách Apple Watch Series 7.

Posledná aktualizácia iPadu Pro prebehla začiatkom roka 2020. Okrem vyššie výkonu, o ktorý sa stará čip A12Z Bionic, ponúka aj ultraširokouhlú šošovky, LiDAR skener v zadnej časti a vylepšené mikrofóny.

Uvidíme, či sem Apple niečo pridá v roku 2021 alebo sa chystá na väčšiu „revolúciu“ až v roku 2022. Čo si myslite vy?

Prečítajte si tiež  iPad s bezdrôtovým nabíjaním by mohol doraziť už budúci rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.