Apple má dobré nápady a medzi ne nepochybne patrí aj funkcia 3D Touch, ktorá dokáže reagovať na silu tvojho stlačenia a tak pridať ďalšie rozšírené funkcie do iOS. Funkcia je vlastne celkom dobrý nápad a navyše aj použiteľný avšak Apple ju až natoľko nepodporuje, respektíve v iOS chýba pomerne dosť funkcií, pri ktorých by sme ju mohli použiť. Predsa len je tu ale jedna, na ktorú som si fantasticky zvykol a doslova ju zbožňujem!

Jediná vec, ktorú pri 3D Touch aktívne využívam!

Písanie je vec, ktorú vykonáva každý z nás dennodenne. Neustále odpisujeme niekomu na správy, na mail či zadávame text napríklad do vyhľadávača na internete. Na iPhone sa píše fanaticky, dokonca to môžem tvrdiť aj o najväčšom modeli Plus, ktorý má až 5,5″ a mnohí by o pohodlnosti mohli pochybovať. Akonáhle si ale človek zvykne, okamžite si písanie zamiluje a nemá s ním problém.

- Reklama -

Problém ale sem tam nastane vtedy, keď sa človek pomýli. Hoci má Apple celkom dobre vyriešenú lupu, vďaka ktorej sa dá pomerne jednoducho dostať ku chybe, stále to nie je ten najpohodlnejší spôsob. Ten prišiel až s príchodom iOS 9 a 3D Touch. Apple predstavilo novú technológiu, vďaka ktorej sa dá hýbať po texte prakticky ako kurzorom myši. Stačí len jemne zatlačiť na klávesnicu, telefón zavibruje a ty môžeš opravovať.

iPhone - svetapple.sk

Táto funkcia je doslova návyková a akonáhle si na ňu čo i len trošku zvykneš a potom chytíš do ruky zariadenie, ktoré ju nemá, máš nemalý problém s jej použitím. Apple to prepracovalo dokonca tak, že si už ani neuvedomuješ, že ju vlastne používaš a to je správne. Je to jednoduché a prirodzené. Ostatné funkcie, pri ktorých môžem použiť 3D Touch ma vlastne nezaujali skoro vôbec.

Samozrejme raz za týždeň stlačím silnejšie aplikáciu aby som si rýchlejšie mohol zapnúť šetrenie batérie ale to je asi všetko. Ak by človek teda rozmýšľal nad iPhonom 6S a rozhodoval by sa medzi ním a zariadením, ktoré 3D Touch nemá, určite by mal zobrať 6S aj napriek negatívnym recenziám, aká je táto funkcia zbytočná. Písanie je sňou ozaj radosť!

iPhone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.