Potom, čo Apple predstavilo nový operačný systém iOS 9 bolo veľmi veľa používateľov príjemne prekvapených, keď zistili, aké novinky skrýva. Veľkej pozornosti sa dočkal najmä iPad, ktorý okrem novej špičkovej klávesnice dostal aj multitasking, zobrazujúci dve aplikácie naraz či Screen to Screen mode, v ktorom môžeš sledovať video a pritom pracovať v druhej aplikácii.

Multitasking

Multitasking je jedna z vecí, ktorú síce zariadenia spoločnosti Apple podporujú, no očividne nie celkom tak, ako by sme chceli. Po novom sa však tak už konečne stane a jablkový tablet dostane funkciu, ktorá dokáže zobraziť dve veci naraz. Bravooo!!!. Avšak prečo táto funkcia ostáva len pre väčší iPad? Prečo nemôžme sledovať video a popritom odpisovať na mail napríklad na iPhone 6 či ešte väčšom iPhone 6 Plus? Apple, čo to má znamenať?

Podobná funkcia by mala podľa nás minimálne rovnaký (ak nie väčší) zmysel v prípade iPhonu ako v prípade iPadu. Koľkokrát sa ti za deň stane, že ti niekto napíše na fb a ty musíš prerušiť video či hru na to aby si prešiel do druhej aplikácie, aby si mu odpísal. Navyše, pokiaľ potrebuješ odpísať na nejaký dokument a chceš vychytať dajme tomu jeho chyby do mailu, nebudeš neustále prepínať medzi aplikáciami, ale skrátka si nastavíš jeden text hore, druhý text dole a máš to.

Spoločnosť Apple by teda mala porozmýšľať aj nad menšími iPhonmi, ktoré si podobnú funkciu určite zaslúžia. Ako však chlapcov z Cupertina poznáme, asi nás len naťahujú tak, ako s multitaskingom pre iPady, ktorý mal byť už súčasťou iOS 8. V tomto prípade by sme sa novej funkcie mohli dočkať až v iOS 10 na budúci rok, čo je veľká škoda!

Prečítajte si tiež  Apple vydáva WatchOS 5.3.3. Ukazuje tým, že myslí aj na majiteľov starších zariadení.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.