Fanúšikovia kompaktných smartfónoch nevymreli, len ich je žiaľ príliš málo na to, aby sa spoločnosti Apple oplatilo predávať model s 5,4″ displejom. iPhone 13 mini je tak pravdepodobne na dlhú dobu posledným zástupcom tohto segmentu, ktorý sa stále oplatí. Tento model kúpite v zľave za super cenu a garantujeme vám, že ho budete milovať.

iPhone 13 mini má 5,4″ OLED displej s vysokým rozlíšením 2340 × 1080 pixelov a ochranou Ceramic Shield, ktorá dotykovú plochu spevňuje pred nepríjemným rozbitím. Telo je vyrobené z ľahkého hliníka a v zadnej časti sa nachádza lesklé sklo. iPhone 13 mini je spracovaný prémiovo a rovnako prémiový je aj jeho výkon. Vo vnútri sa totiž nachádza stále veľmi výkonný čip A15 Bionic, ktorý Apple vyrábalo 5 nm výrobným procesom. Ešte aj dnes porazí väčšinu konkurentov. Samozrejmosťou je tiež 5G konektivita či menší výrez pre Face ID.

Čo sa týka ceny, tak tá za uplynulé obdobie výrazne klesla až na svoje aktuálne minimum. iPhone 13 minu sa pôvodne predával za 799 € v základnej verzii, no dnes ho získate po zľave lacnejšie, už za 628 €. Zároveň ide o jeden z najlacnejších moderných smartfónov, aké si dnes môžete na trhu s iOS zariadeniami zaobstarať. Z nášho pohľadu je to preto fajn deal.

iPhone 13 mini má perfektný fotoaparát aj kameru 

iPhone 13 mini
Zdroj: Unsplash / Karol Smoczynski / YouTube / Pedja Bunjevac (úprava redakcie)

iPhone 13 mini poteší aj kvalitnými fotoaparátmi a perfektným videom. V zadnej časti sa nachádzajú dva objektívy, ktoré ponúkajú optickú stabilizáciu senzorov. Zábery vďaka tomu nie sú roztrasené ani pri natáčaní 4K videa pri 60 FPS z chôdze a zároveň sa s telefónom lepšie zaostruje.

Oba snímače majú rozlíšenie 12 Mpx a okrem klasického širokouhlého objektívu tu budete mať k dispozícii aj ultraširokouhlý objektív, ktorý je v posledných rokoch veľmi populárny. Samozrejmosťou sú rôzne režimy, vrátane toho nočného, portrétneho či filmového.

Poteší tiež možnosť natáčania 1080p spomalených záberov až do 240 FPS či predná kamera, ktorá má takisto rozlíšenie 12 Mpx a môžete s ňou zachytávať 4K video pri 60 FPS. Dokonca aj tu funguje spomínaný portrét.

Skvelá výdrž batérie a nízka váha 

iPhone 13 mini
Zdroj: Unsplash / Jeremy Bezanger (úprava redakcie)

Nakoniec už iba spomenieme, že iPhone 13 mini ponúka na svoje rozmery relatívne veľký, až 2 406 mAh akumulátor, s ktorým vydrží fungovať jeden celý deň na jedno nabitie. Taktiež podporuje klasické káblové 20 W nabíjanie, bezdrôtové Qi nabíjanie a tiež 12 W MagSafe nabíjanie.

Prečítajte si tiež  Messenger a Instagram získajú end-to-end šifrovanie. Používatelia si však ešte počkajú

Pomyselnou čerešničkou na torte je potom váha, nakoľko iPhone 13 mini má iba 140 gramov. Vďaka tomu sa nielen pohodlne ovláda, ale aj s ľahkosťou drží v ruke.

Ak zvažujete nákup nového iPhonu a chcete niečo malé a dostupné, iPhone 13 mini kúpite za najlepšie ceny na Slovensku po kliknutí na tento odkaz. Existuje veľa spokojných majiteľov, ktorí vám potvrdia, že je to super zariadenie. Aj my v redakcii jedno máme. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -