Aj keď dnes všetci očakávame iPhone 12, zariadenie je už v podstate hotové a v Cupertine vyvíjajú jeho nástupcov. Jedným z nich môže byť iPhone 12S alebo iPhone 13. Práve druhý menovaný model už nebude mať žiaden fyzický konektor. Dostane len MagSafe!

Každý iPhone 13 dostane MagSafe

Spoločnosť Apple občas prinesie tvrdé inovácie, ktoré však v konečnom dôsledku uľahčujú život používateľom. Pamätáte si ako odstránila 3,5mm jack pri iPhone 7 (v roku 2016)? Dnes už si naň ani nespomenieme a namiesto toho nosíme v ušiach AirPods bez obmedzujúcich káblikov. Veľmi podobne to môže byť aj s nabíjačkou.

Najnovšie oznámil leaker a_rumors1111, že technologický gigant pracuje na smartfóne, ktorý nebude podporovať žiadne fyzické pripojenie. Pripraviť sa máme na novú, „bezdrôtovú dobu“. Príde s ňou už iPhone 13!

Nepredpokladáme, že by to bolo na budúci rok. Predsa len očakávame skôr iPhone 12S s malými a menej zásadnými vylepšeniami. Trinástka sa objaví na trhu niekedy počas septembra 2022. Ak sa má jednať o celkom novú (aj dizajnovú) generáciu, MagSafe je skoro istý.

Presvedčení sme o tom hlavne preto, lebo tento únik nie je ani zďaleka novinkou. Podobný krok avizuje veľké množstvo leakerov a analytikov už celé mesiace. Aké bude finálne riešenie zatiaľ netušíme. Apple sa chce zrejme sústrediť na nabíjacie podložky, ktoré budú integrované napríklad v stoloch, nábytkoch alebo autách.

V balení by sme však stále mali nájsť aj kábel, ktorého koncovka bude fungovať na podobnom princípe ako MagSafe pri starších počítačoch Mac. Nech už to teda dopadne akokoľvek, bude to zaujímavé… Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  V App Store zarábajú neherné aplikácie, v Google Play naopak herné. Rozdiely sú priepastné!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.