Apple bolo vždy v mnohých ohľadoch revolučné. Výnimku v tomto prípade netvoril ani konektor MagSafe, ktorý sa nachádzal v MacBooku Air či MacBooku Pro. Firma ho časom vymenila za USB-C. Teraz by sa mohol vrátiť. Obsahovať ho bude pre zmenu iPhone 13. Napovedá nám to dnešný únik

iPhone 13 prinesie revolúciu v podobe MagSafe.

Toto riešenie nabíjania bolo veľkou pýchou počítačov od spoločnosti Apple. Jednoducho ste sem konektor priložili a on sa okamžite sám „pricvakol“. Mnohí používatelia starších počítačov s ním pracujú dodnes. Žiaľ, nové Macy môžu na podobnú technológiu zabudnúť. Apple začalo „so smrťou“ pre MagSafe v roku 2015, kedy ho vymenilo za USB-C. To je síce v mnohých ohľadoch lepšie, no čo sa týka komfortu používania, originality a bezpečnosti, tu vyhrával predchodca.

Ak ste náhodou zakopli o kábel, nestrhli ste so sebou celý počítač, to bola asi najväčšia výhoda magnetickej technológie. No a ak by ste ju chceli používať opäť, môžete si počkať na iPhone 13. Dnešný únik prezradil, že firma sa pokúsi MagSafe v tomto zariadení oživiť. Ide to ruka v ruke s únikmi o tom, že iPhone 13 nebude mať žiaden fyzický konektor. Ako je to možné?

Zbohom Lightning
iPhone 2021

Na to aby Apple urobilo tak odvážny krok, musí vyriešiť konektivitu a nabíjanie iným spôsobom ako ho používame dnes. Nakoľko samotná bezdrôtová technológie nie je tak vyvinutá, aby to zvládla, cupertinský gigant použije niečo iné. Na boku zariadenia sa bude nachádzať konektor, z ktorého nebudú trčať žiadne piny a takisto doň nebude nebude možné nič vsunúť. Pôjde v podstate o veľmi podobnú technológiu, ako je Smart Connector pri iPade Pro.

Nabíjačku sem len priložíte (tá sa pricvakne) a podobne ako pri Apple Watch doplníte svojmu smartfónu šťavu. Jablková spoločnosť už technológiu testuje na prototypoch iPhonu 12, no skôr ako v roku 2021 ju na trhu neuvidíme. Môžeme teda povedať, že je určená buď pre iPhone 12S alebo iPhone 13. Nechajme sa prekvapiť.

iPhone 13 prinesie revolúciu v podobe MagSafe. Legendárny konektor sa vráti v novom prevedení.
iPhone 13 prinesie revolúciu v podobe MagSafe. Legendárny konektor sa vráti v novom prevedení.
Prečítajte si tiež  Petr Mára rozbalil Mac Pro spolu s Pro Display XDR. Pozrite si fantastické video!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.