Každý rok Apple predstaví nové produkty, ktoré svojimi novými alebo mnohokrát len vylepšenými funkciami dostanú milióny fanúšikov kalifornskej spoločnosti do nemého úžasu. Všetko je to skvelé, nové procesory, vylepšené fotoaparáty či gestá na ovládanie iPhonu, avšak čo taká batéria? Súčasný iPhone 6S má kapacitu batérie 1 715 mAh, čo je skutočne málo, pokiaľ svoj iPhone skutočne používaš naplno. Bez každodenného nabíjania to Apple nešlo?

Vyšší výkon a nízka kapacita batérie

To veru nejde dokopy aj napriek tomu, že podľa Apple je iOS neustále viac a viac optimalizovaný a tým jeho použitie vyžaduje menej energie. Pri každom novo predstavenom iPhone si asi každý povie, či Apple razantne zvýši kapacitu batérie. Je pravdou, že kapacitu zvyšuje no o nepatrné hodnoty, ktoré koniec koncov nevedú k ničomu inému, len ku každodennému nabíjaniu batérie.

- Reklama -

V súčasných iPhonoch sú použité batérie Li-Ion, ktoré sa používajú už veľmi dlhé roky a spoločnosť akou je Apple, by mohla tento trend konečne zmeniť a použiť systém hodný 21. storočia, ktorý by nebolo potrebné nabíjať tak často so súčasne vysokým výkonom zariadenia. Avšak, roky skúseností s batériami Li-Ion neprinútia Apple použiť niečo nové. Nateraz je to možno v poriadku, no doba ide dopredu a s ňou aj nové technológie, ktoré by teoreticky mohli byť použité v ďalších generáciách iPhonov či iPadov.

Tieto technológie spolu s väčšími displejmi, výkonnejšími aplikáciami, novými gestami, atď. by mohli znamenať ukončenie chabého zvyšovania kapacity batérií a tým priniesť novú generáciu batérií, ktoré by oproti dnešným vydržali viac, ako len jeden deň. Ani mobilné siete nie sú výnimkou a plánované spustenie super rýchlej 5G siete znamená vyššiu spotrebu energie. Ďalším, akýmsi problémom, sa môže zdať aj zlepšenie fotoaparátu na vyššiu úroveň nielen pri fotení, ale aj pri nahrávaní videa, ktoré v súčasnosti používa štandard Full HD alebo 4K.

Používanie fotoaparátu na fotky alebo videá v budúcnosti pri vyšších rozlíšeniach si rozhodne bude vyžadovať  zlepšenie kapacity batérie. A nakoniec, trend tenkých a ľahkých zariadení znamená obmedzenie miesta na väčšiu a tým aj možno výkonnejšiu batériu, ktorá sa vo výkonných zariadeniach zdá samozrejmá. Dúfame, že raz sa dočkáme od Apple produktu, ktorý bude tenký, ľahký a výkonný spolu s výkonnou batériou.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -