Verte alebo nie, neboli ste zďaleka jediní, kto na prvej tohtoročnej Keynote očakával iPad mini 6. generácie a dokonca aj základný iPad 9. generácie. Oba produkty by si zaslúžili výrazný upgrade, no podľa Apple zatiaľ nenastal ten správny čas. Minimálne pri jednom z nich je to však dobrá správa. Prečo?

Ako iste viete, iPad mini sa so súčasným dizajnom vyrába prakticky od roku 2012 a tvorcovia ho upravili iba veľmi mierne. Aj keď väčšine ľuďom nevadí zastaralý koncept počítajúci s hrubými rámikmi a Touch ID v Home Buttone, v skutočnosti to už nie je moderné. V roku 2021 by sme si zaslúžili tablet, ktorý je v dizajnovom jazyku iPadu Air/iPadu Pro, hoci len s malým displejom. No a presne toho sa zrejme čoskoro dočkáme.

- Reklama -

iPad mini s edge-to-edge displejom?

Niekoľko mesiacov pred predstavením sa objavili indikácie, že Apple upraví iPad mini iba veľmi mierne. Zákazníci sa mali dočkať trochu väčšieho displeja v už existujúcom šasi, avšak zobrazovacia jednotka nemala byť v štýle edge-to-edge.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.sk

Na to reagoval aj leaker Kang (presnosť 97,8% pri 134 únikoch), ktorý tvrdil, že Apple pripravuje aj iPad mini s displejom v štýle od okraja k okraju, no predstaví ho neskôr v tomto roku. Keďže sa nakoniec nepotvrdili jarné špekulácie, pravdepodobne to kompetentní plánujú buď na leto alebo na jeseň, čím prechádzame na Kangov scenár.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.sk

Je skutočne veľmi pravdepodobné, že iPad mini prejde najväčšou dizajnovou zmenou od svojho pôvodného predstavenia. Povedzme si na rovinu, po skoro desiatich rokoch je už na čase.

No a čo základný iPad 9. generácie? Tu sa môžete tešiť na tvary pôvodného iPadu Air 3. generácie s 10,5″ displejom, ktorý bude obohatený o výkonnejší procesor. Jeho príchod sa má viazať na vyššie spomínaný iPad mini 6.

Napíšte nám do komentára, či vám tieto zariadenia chýbajú alebo nie. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory. V našej redakcii zastávame názor, že ak sa iPad mini odkladá len preto, aby mu bola venovaná špeciálna pozornosť kvôli úplne novému dizajnu, radi si naň počkáme.

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. no ako ten mini 6 vyzerá super len dúfam že nebude mať konektor USB-C ako napríklad ipad air 4 alebo ipad
    pro ale by mal lithink konektor

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here