Nový iPad mini bude mať dizajn iPadu Air/Pro

iPad mini nedostal modernizáciu dva roky po sebe a tak je najvyšší čas, aby ho Apple zásadne vylepšilo. Podľa doterajších predpovedí nemalo ísť o žiadnu dizajnovú revolúciu a zariadenie malo pôsobiť skôr ako zmenšený iPad Air 3. generácie.

Ku celej veci sa ale teraz vyjadril aj leaker Kang (presnosť 97,8% pri 134 únikoch), ktorý je vo svojom obore považovaný za najhodnovernejšieho zo všetkých.

Podľa jeho správy pripravuje Apple taký iPad mini, ktorý sa inšpiruje dizajnom iPadu Air 4. generácie alebo iPadu Pro – čo v praxi znamená, že dostane dizajn s tenkými rámčekmi okolo edge-to-edge displeja a pravdepodobne aj Touch ID v uzamykacom tlačidle.

Informácia je žiaľ veľmi strohá a tak nemáme v rukách žiadne konkrétne špecifikácie. Viac sa už ale dozvieme v druhej polovici apríla, kedy by toto zariadenie mohlo byť predstavené.

Existuje tak isto aj možnosť, že Apple predvedie hneď dva iPady mini, pričom jeden si zachová nižšiu cenovku a pôvodné tvary, zatiaľ čo ten druhý dostane príponu „Pro“. Nechajme sa prekvapiť.

Stanovisko redakcie svetapple.sk

Nová správa bola zverejnená v podstate len necelý týždeň po tom, ako sme vám z našej redakcie priniesli exkluzívne 3D rendery iPadu mini s dizajnom iPadu Air.

Aj keď v súčasnosti nepoznáme pravdepodobnosť príchodu takéhoto dizajnu, z nášho pohľadu by dával zmysel, nakoľko Apple ešte nikdy poriadne nezmenilo tvary najmenšieho tabletu v ponuke.

Pokiaľ sa pozriete na prvú generáciu iPadu mini, ktorá bola predstavená v roku 2012, s výnimkou Touch ID a niekoľkých ďalších drobnosti je rovnaká, ako piata generácia z roku 2019.

Bolo by zvláštne, keby Apple pokračovalo v tomto trende aj v roku 2021, avšak pri tejto spoločnosti je možné všetko. Napíšte nám do komentára, čo si myslíte vy.

Prečítajte si tiež  iCloud už nepoužíva Apple Maps!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here