Nový iPad mini bude mať dizajn iPadu Air/Pro

iPad mini nedostal modernizáciu dva roky po sebe a tak je najvyšší čas, aby ho Apple zásadne vylepšilo. Podľa doterajších predpovedí nemalo ísť o žiadnu dizajnovú revolúciu a zariadenie malo pôsobiť skôr ako zmenšený iPad Air 3. generácie.

Ku celej veci sa ale teraz vyjadril aj leaker Kang (presnosť 97,8% pri 134 únikoch), ktorý je vo svojom obore považovaný za najhodnovernejšieho zo všetkých.

- Reklama -

Podľa jeho správy pripravuje Apple taký iPad mini, ktorý sa inšpiruje dizajnom iPadu Air 4. generácie alebo iPadu Pro – čo v praxi znamená, že dostane dizajn s tenkými rámčekmi okolo edge-to-edge displeja a pravdepodobne aj Touch ID v uzamykacom tlačidle.

Informácia je žiaľ veľmi strohá a tak nemáme v rukách žiadne konkrétne špecifikácie. Viac sa už ale dozvieme v druhej polovici apríla, kedy by toto zariadenie mohlo byť predstavené.

Existuje tak isto aj možnosť, že Apple predvedie hneď dva iPady mini, pričom jeden si zachová nižšiu cenovku a pôvodné tvary, zatiaľ čo ten druhý dostane príponu „Pro“. Nechajme sa prekvapiť.

Stanovisko redakcie svetapple.sk

Nová správa bola zverejnená v podstate len necelý týždeň po tom, ako sme vám z našej redakcie priniesli exkluzívne 3D rendery iPadu mini s dizajnom iPadu Air.

Aj keď v súčasnosti nepoznáme pravdepodobnosť príchodu takéhoto dizajnu, z nášho pohľadu by dával zmysel, nakoľko Apple ešte nikdy poriadne nezmenilo tvary najmenšieho tabletu v ponuke.

Pokiaľ sa pozriete na prvú generáciu iPadu mini, ktorá bola predstavená v roku 2012, s výnimkou Touch ID a niekoľkých ďalších drobnosti je rovnaká, ako piata generácia z roku 2019.

Bolo by zvláštne, keby Apple pokračovalo v tomto trende aj v roku 2021, avšak pri tejto spoločnosti je možné všetko. Napíšte nám do komentára, čo si myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.