iPhone je jeden z najrozšírenejších produktov na svete, niektoré magazíny ho dokonca označili aj ako najvplyvnejší produkt z technologického sveta a asi sa ani nie je čomu čudovať, keď ho chce úplne každý. Ponúka totižto presne to, čo človek potrebuje, nemá nič zbytočné navyše a tiež mu nič, čo by niekomu mohlo prekážať určite nechýba. Dnes sa pozrieme na to, kde si môžeš iPhone kúpiť za čo najmenej a kde je naopak, úplne najdrahší.

Kde je iPhone najlacnejší a kde naopak najdrahší?

Každý, kto sa o iPhone aspoň trošíčku zaujíma asi vie, že tento produkt je populárny po celom svete, čo znamená, že sa aj takmer po celom svete predáva. Nie však všade za rovnakú čiastku, pričom rozdiely môžu byť naozaj zásadné až prekvapivé. Možno by si to ani nebol povedal, no krajinou, kde telefón kúpiš najlacnejšie je prekvapivo USA, odkiaľ vlastne aj pochádza.

- Reklama -

iPhone tu začína na cenovke $598. Zvláštne ale je, že sú krajiny, kde iPhone stoji o polovicu viac. Napríklad v takej Brazílii nekúpiš toto zariadenie za lacnejšie ako $931. Rozdiel v cene je razantný a to hovoríme o základných 16 GB verziách. Ak by si teda nakupoval telefón práve v Brazílii, asi by to nebola veľmi výhodná kúpa. Len tak mimochodom, na tomto rebríčku sa krásne ukazuje, že v Európe telefón skutočne nie je najdrahší, ako si mnohí myslia.

Ceny iPhonu u nás sa pohybujú zrejme niekde v strede rebríčka. Oproti tým americkým je to síce značný rozdiel, ale nie tak zásadný, ako keď si to človek porovná napríklad s Brazíliou. Ide pravdepodobne o dane a taktiež kurz, ktorý robí v tejto krajine telefón tak extrémne drahý a nedostupný. Zaujímavé je ale to, že ani takto šialene vysoká cenovka niektorých ľudí neodradí od kúpy.

Apple má určite aj v Brazílii svojich skalných fanúšikov, ktorí si iPhone kupujú každý jeden rok, problém je ale v tom, že títo fanúšikovia majú asi peniaze, zatiaľ čo mnoho iných Brazílčanov nie a iPhone si nemôžu dovoliť celý svoj život. Ak sa teda bude niekto sťažovať, že iPhone je u nás neuveriteľne predražený oproti USA, ukáž mu tento graf.

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.