iPhone 8 je produkt, ktorý možno vyzerá byť ešte ďaleko, no realita je skôr taká, že sa musíme pomaly, ale isto začať pripravovať na jeho príchod. Je dosť možné, že príde už na budúci rok a Apple vynechá „7S“ kové modely. Každopádne dnes sa môžeš pozrieť na parádny koncept jeho dokonalej vizualizácie. Ak by takto vyzeral, určite by sme nikto neboli proti!

iPhone 8

iPhone 8 už určite nájdeme minimálne rozkreslený na dizajnérskych stoloch spoločnosti Apple, ak už nie je v pokročilejšom štádiu vývoja a Apple ho nemá takmer hotový, čo je tiež dosť možné. Späť ale k téme. Apple by malo konečne použiť OLED displej aj v inom produkte ako sú hodinky Apple Watch, mal by to byť práve iPhone 8. Okrem toho, že by bol displej LED-kový by mohol byť aj zaoblený, nakoľko to táto technológia dovoľuje. To znamená, že by sa ušetrilo miesto po krajoch a my by sme mali rovnaký pocit, ako majitelia súčasných Samsungov (len či je to dobré alebo zlé).

- Reklama -

Následujúci koncept ti ukáže presne to, čo by v dnešnej dobe ocenili najmä majitelia pluskových ale aj majitelia klasických iPhonov. Telefón by sa mohol po oboch stranách zmenšiť, vďaka zaoblenému displeju. Rovnako tak by sa mohlo udiať aj na hornej a dolnej strane. Toto všetko predovšetkým preto, lebo by mohlo natrvalo zmiznúť tlačidlo Home. Áno, aj nám bude chýbať, ale Apple by ho mohlo šikovne zakomponovať niekde inde, napríklad do displeja, prípadne nejako natlačiť dotykovú časť do spodnej strany rámčeka.

iPhone - svetapple.sk

iPhone - svetapple.sk

Zariadenia by mohli byť menšie, nakoľko používanie tých súčasných nie je veľmi pohodlné, pretože ich rozmery sú naozaj obrovské a žiaľ aj ďaleko väčšie ako rozmery konkurenčných smartfónov. Koncept okrem prednej strany zachytáva aj zadnú stranu zariadenia, celé to vyzerá veľmi dobre a sami si dovolíme tvrdiť, že je dosť možné, že Apple k takejto zmene skutočne pristúpi. Dizajn by bol inovatívny a využitie veľmi praktický.

Ako môžeš vidieť na samotných obrázkoch, telefón vo verzii Plus s 5,7″ displejom je len o málinko väčší ako súčasný iPhone 6, čo znamená, že niekde sa to miesto ušetriť dá. Okrem iného sa šepká aj o tom, že budúce iPhony budú pripomínať dizajn iPhonu 4/4S, teda použiju na svojej zadnej strane pravdepodobne sklo.

Hoci môžeš na koncepte vidieť biele zariadenie, nemusí to hneď znamenať, že autor na tento fakt nemyslel. Spomeň si na nové Apple Watch, ktoré sú keramické, možno rovnaký materiál využije Apple aj pri budúcom iPhone s tým, že prinesie len dve verzie a to keramickú bielu a keramickú čiernu. Voči takejto zmene by sme určite nenamietali a naopak by sme ju podporili tak ako by sa len dalo. Teraz sa už ale pohodlne usaď a prezri si fotografie, ktoré zachytávajú koncept iPhonu 8 v praxi. Nám sa takéto niečo veľmi páči, aj keď sa z prednej strany trošíčku vytráca tá „DNA“ iPhonu, čo povieš? Šiel by si do toho?

iPhone - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.