Spoločnosť Apple nám už v priebehu zajtrajška (12. septembra) po niekoľkých mesiacoch testovania sprístupní mobilný operačný systém iOS 16. Ten bol predstavený ešte počas WWDC 2022 v júni tohto roka a obsahuje viacero zaujímavých noviniek, ktoré vylepšujú každý podporovaný iPhone. No a keďže už určite netrpezlivo čakáte na to, kedy si iOS 16 nainštalujete, zistili sme presný čas, kedy bude dostupný.

Vychádzali sme pri tom z ostatných rokov, kedy sme sledovali čas zavádzania veľkých aktualizácii od spoločnosti Apple. Ten sa podľa očakávaní výrazne nemení od zverejňovania klasických (menších) updatov a dokonca ani od času konania konferencií.

Na Slovensku by teda iOS 16 mal byť dostupný normálne od 19:00 hodiny večer, pričom počas prvých desiatok minút, nanajvýš hodiny, môžete mať problémy s jeho stiahnutím z dôvodu obrovského záujmu a extrémneho vyťaženia serverov spoločnosti Apple.

Čas vydania berte skôr orientačne 

V minulosti sme dokonca zažili aj také situácie, že iOS 14 nevyšiel v predpokladaný čas pre všetkých (podarilo sa ho nainštalovať len malému percentu šťastlivcov) a ľudia na tento systém čakali približne do 22:00 hodiny večer.

Tento prípad z roku 2020 sa môže kedykoľvek zopakovať a tak čas vydania o 19:00 hodine považujte skôr za orientačný.

Napíšte nám do komentára, či sa chystáte prejsť na iOS 16 hneď po zverejnení aktualizácie, alebo si počkáte až na niektorú z jeho updatovaných verzií, ktoré by mali vyriešiť prvotné chyby a nedostatky. Tešíme sa na vaše postrehy.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vraj chystá dámsky iPhone 13. Takto bude vyzerať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.