Apple je jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete. V posledných rokoch však nastal trend, kedy si ľudia nekupujú najnovšie vlajkové lode, ale pokojne investujú do staršieho hardvéru, ktorý má moderné technológie a solídny výkon. No a presne toto stelesňuje iPhone 13, ktorý kúpite za extrémne výhodnú cenu. Tento model si okamžite zamilujete.

iPhone 13 ponúka hranatý dizajn v hliníkovom balení a s prémiovo pôsobiacim sklom na zadnej strane. Zariadenie je odolné voči vode v rámci normy IP68 a displej chráni špeciálna úprava Ceramic Shield. Keď už sme pri OLED obrazovke, tá má uhlopriečku 6,1″, ponúka vysoké rozlíšenie aj jas a v jej vrchnej časti sa nachádza Face ID – skenovanie tváre. iPhone 13 má tiež výkonný čip A15 Bionic vyrábaný 5 nm procesom, ktorý zvládne aj náročné aplikácie či hry a ešte niekoľko rokov bude dostávať najnovšie aktualizácie iOS.

No a prečo sa tento model tak moc oplatí? Odpoveď je vlastne úplne jednoduchá. iPhone 13 sa v čase uvedenia na trh predával za 899 €. Po nejakom čase ale jeho cena klesla a dnes ho po kliknutí na tento odkaz zoženiete len za 539 €, vďaka čomu pomerne výrazne ušetríte. Zabudnúť netreba ani na fakt, že generačne novší iPhone 14 má rovnaký dizajn, procesor aj fotoaparáty. Líši sa len v zanedbateľných detailoch (detekcia autonehody, volania cez satelit či akčný režim), pre ktoré sa zaň priplácať neoplatí. Aj to je dôvod, prečo je výber iPhonu 13 aj v roku 2024 plne adekvátny.

iPhone 13
Zdroj: YouTube / Spixel / Unsplash / Faraz Arshad (úprava redakcie)

Zariadenie disponuje dvoma objektívmi v zadnej časti s mimoriadnou kvalitou a rozlíšením 12 Mpx. Samozrejmosťou sú aj rôzne režimy, ako ten nočný, filmový alebo portrétny a iPhone 13 ponúka aj solídnu stabilizáciu 4K videa vďaka technológii Sensor Shift. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že v tomto smere sa naň nebude chytať skoro žiaden Android.

Na záver ešte spomenieme výbornú výdrž batérie na jedno nabitie, ktorá zvládne fungovať aj celý deň či možnosť rýchleho nabíjania, bezdrôtového nabíjania alebo MagSafe nabíjania, ktoré je v poslednej dobe tak moc populárne. Ak sa vám teda tento dostupný iOS smartfón zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 539 €. Navyše budete mať výhodu v úložisku, ktoré tu už štandardne disponovalo kapacitou 128 GB a nie 64 GB, ako pri predošlom iPhone 12. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Muž žaluje Apple o 2 bilióny dolárov. Dôvodom je, že mu dali pri reklamácii nové zariadenie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -