Po dlhých týždňoch čakania sme sa konečne dočkali. Spoločnosť Apple dnes oficiálne oznámila dátum konania výročnej udalosti WWDC 2022 a taktiež Keynote, ktorá sa odohrá na jej začiatku.

V rámci prezentácie nám technologický gigant ukáže operačné systémy iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16, macOS 13 atď. Taktiež sa však môžeme stretnúť s nejakým tým hardvérom, pričom leakeri odkazujú najmä na Mac Pro postavený na platforme Apple Sillicon.

WWDC 2022 odštartuje 6. júna 2022, čo je presne podľa nedávnych predpovedí od leakera Jona Prossera. Nakoľko však ide o kompletnú vývojársku konferenciu, trvať bude až do 10. júna 2022.

Naopak, čo sa nepotvrdilo, je konanie tohto eventu v offline forme. Z dôvodu stále existujúcej pandémie a pravdepodobne aj určitej dostupnosti, bude WWDC 2022 prebiehať online pre všetkých, ktorí o ňu budú mať záujem. Registrácia na celú konferenciu bude opäť zadarmo. Tu len pripomíname, že v minulosti sa za vstup platili pomerne vysoké poplatky.

Apple sa chce s WWDC 2022 zamerať na budovanie komunity 

WWDC 2021
WWDC 2021

Ako už je zvykom, WWDC 2022 poskytne vývojárom prístup k inžinierom a technológiám spoločnosti Apple, aby sa naučili vytvárať prelomové aplikácie a interaktívne zážitky. Ako doplnila Susan Prescottová, viceprezidentka spoločnosti Apple pre celosvetové vzťahy s vývojármi a podnikový a vzdelávací marketing, v princípe ide o akési fórum na vytváranie spojení a budovanie komunity.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

WWDC 2022 bude tiež zahŕňať podujatia Apple State of Union a Apple Design Award, online stretnutia, laboratóriá 1:1 pre vývojárov a množstvo spôsobov, ako môžu vývojári komunikovať s inžiniermi a dizajnérmi Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.