Po dlhých týždňoch čakania sme sa konečne dočkali. Spoločnosť Apple dnes oficiálne oznámila dátum konania výročnej udalosti WWDC 2022 a taktiež Keynote, ktorá sa odohrá na jej začiatku.

V rámci prezentácie nám technologický gigant ukáže operačné systémy iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16, macOS 13 atď. Taktiež sa však môžeme stretnúť s nejakým tým hardvérom, pričom leakeri odkazujú najmä na Mac Pro postavený na platforme Apple Sillicon.

- Reklama -

WWDC 2022 odštartuje 6. júna 2022, čo je presne podľa nedávnych predpovedí od leakera Jona Prossera. Nakoľko však ide o kompletnú vývojársku konferenciu, trvať bude až do 10. júna 2022.

Naopak, čo sa nepotvrdilo, je konanie tohto eventu v offline forme. Z dôvodu stále existujúcej pandémie a pravdepodobne aj určitej dostupnosti, bude WWDC 2022 prebiehať online pre všetkých, ktorí o ňu budú mať záujem. Registrácia na celú konferenciu bude opäť zadarmo. Tu len pripomíname, že v minulosti sa za vstup platili pomerne vysoké poplatky.

Apple sa chce s WWDC 2022 zamerať na budovanie komunity 

WWDC 2021
WWDC 2021

Ako už je zvykom, WWDC 2022 poskytne vývojárom prístup k inžinierom a technológiám spoločnosti Apple, aby sa naučili vytvárať prelomové aplikácie a interaktívne zážitky. Ako doplnila Susan Prescottová, viceprezidentka spoločnosti Apple pre celosvetové vzťahy s vývojármi a podnikový a vzdelávací marketing, v princípe ide o akési fórum na vytváranie spojení a budovanie komunity.

WWDC 2022 bude tiež zahŕňať podujatia Apple State of Union a Apple Design Award, online stretnutia, laboratóriá 1:1 pre vývojárov a množstvo spôsobov, ako môžu vývojári komunikovať s inžiniermi a dizajnérmi Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.