Už sme počuli o nejakých prípadoch, kedy iPhone zachránil život pred výstrelom z nejakej strelnej zbrane, avšak v praxi sme zatiaľ videli len videá, v ktorých strela cez dané zariadenia bez problémov preletela. Práve preto sa istí YouTuberi z kanála „EverythingApplePro“ rozhodli, že zistia, koľko je potrebných iPhonov na to, aby dokázali zastaviť strelu z AK47.

Koľko iPhonov je potrebných na to, aby zastavila AK47

Tento šialený nápad vznikol veľmi jednoducho, keďže autori videa chceli preveriť to, koľko iPhonov bude potrebných na to aby zastavili strelu zo známej ruskej zbrane. Práve preto si kúpili niekoľko iPhonov 6, 6 Plus či modelov 5 a 5S (medzi zariadeniami bol aj fake iPhone 6) a nakoniec Samsung Galaxy S6, naskladali ich za seba a strelili do nich spomínanou zbraňou na krátku vzdialenosť s očakávaním, čo to asi spraví. Prvý pokus vyšiel v podstate veľmi dobre, keďže zbraň ani zďaleka neprestrelila všetky iPhony ale dostala sa len k 5. kusu. Na druhý pokus prešla strela až šiestimi iPhonmi.

- Reklama -

Druhý pokus bol v podstate posledným pokusom avšak, nemysli si, že Samsung Galaxy S6 ostal bez poškodenia. Na konci totiž jeden z chlapcov zobral do ruky brokovnicu, ktorej ani jedno zariadenie nedokázalo vzdorovať. Zaujímavý test, aj keď viacmenej úplne zbytočný, čo povieš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.